Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Zeki Yıldırım niye kadro dışı kaldı?

30 Temmuz 2019 - 00:01 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 13:15

Antalyaspor’da sessiz sedasız gerçekleşen bir operasyondan söz etmek istiyorum.
‘Operasyon’ diyorum, zira bugüne kadar hiç böyle bir olaya şahit olmamıştım.
‘Sessiz sedasız’ diyorum, zira bugüne kadar camianın hiç bu kadar duyarsız kaldığını görmemiştim.
Nedir o operasyon ve kime karşı yapılıyor?
Operasyonu yapan kişi teknik direktör Bülent Korkmaz. Operasyona maruz kalan ise uzun yıllar Antalyaspor’da kaptanlık yapan Zeki Yıldırım.
Malumunuz Antalyaspor yeni sezon için kampa girdi. 12 yıldır kırmızı beyazlı takımda ter döken, ‘Antalya’nın çocuğu’ olarak nam yapan Zeki Yıldırım bu kampa çağrılmadı.
Teknik heyet ve yönetime yaptığı saygısızlık gerekçe olarak gösteriliyor.
Ne yapmış Zeki Yıldırım?
Bir maçta oynatılmak için teknik direktör Bülent Korkmaz tarafından saha kenarına ısınmaya gönderildi. Isınmasına rağmen oynatılmadı. O da buna tepki gösterip yeleği yere attı. Bunu hoş görmek mümkün değil. Kesinlikle cezalandırılmalıydı. Ancak oynatılmazsa bile garanti para alacak olan bir futbolcunun hırsından dolayı tepki göstermesini de anlamak gerekir.
Zeki Yıldırım’ın Korkmaz ve bazı yöneticilerin olduğu bir ortamda yukarıda sözünü ettiğim yelek olayından dolayı kaptanlığı elinden alınınca kapıyı çarpıp gittiği de konuşuluyor. Taraflarla bu konuda görüştüm, yalanlamıyorlar. Haliyle Zeki’nin burada yaptığı yine doğru değil ve mutlaka cezalandırılmalıydı. Fakat bu O’nu kampa almamak olmamalıydı. Zira kampa almayarak hem bir başka takıma gitmesini engelliyorsun, hem de Antalyaspor’u zarara uğratıyorsun. Kampa gitmemiş bir oyuncuyu kim almak ister? Ayrıca Zeki’nin Antalyaspor ile daha bir yıl mukavelesi bulunuyor. Üstelik anlaşması garanti para. Yani bir yıl yan gelip yatsa bile o parayı vermek zorundasın. Bu durumda olan bir futbolcuyla oturup orta yolu bulmak daha mantıklı olmaz mı? Üstelik bu futbolcu 8 yılı profesyonel olmak üzere tam 12 yıl bu takıma emek vermişse.
Para konusunda yönetimin kapısını hiç çalmamış, aksine Hollanda kampında eski yönetimin beceriksizliği yüzünden cebinden masrafları ödemiş birine bunların yapılmasını doğru bulmuyorum. Daha doğrusu abartılı buluyorum. Bugün takımda bulunan başka oyuncaların Zeki’nin yaptığının kat be kat üzerinde saygısızlıkları oldu. Ama hiçbiri kapının önüne konulmadı. Küçük para cezalarıyla olaylar yatıştırıldı.
Taraftarın da bu konuda kulağının üstüne yatmasına anlam veremiyorum. Hepsinden önemlisi neredeyse bile bile birinin geleceği karartılırken mevcut yönetimin bunu görüp, görmezden gelmesini hiç anlamıyorum.
Ali Şafak Öztürk başkanın göreve gelmesinden hemen sonra Bülent Korkmaz’ın gönderilmek istenmesine karşı çıkan, yanlışlığına vurgu yapan biri olarak Zeki Yıldırım’ın da olayına sessiz kalamazdım. Çünkü O da bugün haksızlığa uğruyor. En azından ben öyle düşünüyorum. Bildiklerimin dışında affedilmeyecek konular varsa bunu da öğrenmek istiyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum