Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Antalyaspor’a yakışan

17 Aralık 2015 - 23:59

Antalyaspor’da başkan Gültekin Gencer döneminde teknik direktör krizlerini neden yaşanıyor? Dikkatinizi çekmiştir her sezon en az iki kez kulübenin patronu yenileniyor. Sezonu geçtim ama devre arasını bile bir teknik direktör ile sonunu getiremedik. Bu krizlerin oluşmasında en çok güvendiğim Yusuf Şimşek olmuştu. Ancak onun da takımına yabancı kalması gönderilmesine neden oldu. Belki de Gencer’in en uzun süreli iyi niyetli anlaşabildiği nadir hocalardan biriydi.

Takımın başında resmiyette alt yapının emanetçisi Mehmet Uğurlu, fiili olarak takım kaptanı Eto’o ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ancak bu takımın başına ciddi anlamda sürükleyebilecek, bu kadroyu ve camiayı taşıyabilecek bir tecrübeli bir hocaya ihtiyaç var. Aslında konuşan adaylar arasında iyi isimler var. Ancak bana kalırsa bize Süper Lig’in dinamiklerini iyi bilen, yerli isimler üzerinde durulmasında ciddi fayda var. Çünkü takımın henüz Avrupa’da temsil gücü olmadığı gibi Türkiye şartlarını da iyi bilen birisi olması gerekir. Günü kurtarmak amacıyla Sergen Yalçın veya buna benzer adaylardan öte Ertuğrul Sağlam gibi daha saygın isimler Antalyaspor’a yakışır. Başkan Gencer hem takımı hem de mevcut şartlara göre kendisiyle iyi bir iletişim kurabileceği en uygun aday yine Ertuğrul Sağlam ortaya çıkıyor. Kuşkusuz hocanın kariyeri tartışılmaz, görev takımlarda muhtelif sorunlar yaşamasına rağmen, elinden geleni yapmasıyla dikkati çekiyor. Diğer yandan takımın şartları ve hedefler göz önünde bulundurularak en optimum isim yine Ertuğrul Sağlam ön planda yer alıyor. Beyefendi ve saygın kişiliğinin yanı sıra elde ettiği şampiyonluk başarısıyla birlikte Avrupa kariyeri de bir hayli önemli.

Takıma başına gelecek olası adaylar içinde en uygun isimlerden birini rakip Bursaspor’a kaptırdık. Bugünden sonra önemli olan daha iyi bir ismi takımın başına getirilebilir, ancak önemli olan bu kadroya faydalı istikrarlı isimlerin olmasıdır. Bunun için yönetimin mevcut şartlar dahilinde adayları ince eleyip sık dokuması gerektiğidir. İsimler özelinde fazla takılmadan, kişilik açısından da uyumlu olmasıdır.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum