Reklam
Reklam
Reklam
Nurgül Düzenli

Nurgül Düzenli

10 OCAK AY TUTULMASI

08 Ocak 2020 - 00:01

10 Ocak tarihinde 22.21’de Yengeç burcunun 20 derecesinde Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulma Avrupa, Asya, Hint, Pasifik, Atlantik okyanusundan izlenebilecek.  Bu tutulma döngüsü dünyasal olarak unutulmayacak bir tutulma döngüsü olacak. Birçok gündem, birçok önemli değişime tanıklık edeceğimiz bir süreçte olacağız. Tabi bu dönemin etkilerini yaşadığımız Oğlak Yengeç aksındaki önceki tutulmalarla uzun süredir hissetmekteyiz.
Bu tutulmada Güneş, Merkür, Satürn, Plüton kavuşumda olacak ve Ay Yengeç karşıt açı yapacak.
 
Ay tutulmalarında  duygular çok yüzeyde, her şeyin daha görünür olduğu bir dönemde olacağız. Bazıları için bu dönem daha endişeli bir süreç olabilir.  İdare etme mekanizması yerine eylemde olarak bir şeyleri çözümleme, bitirme, sonlandırma aşamasına gelinecektir. Bu tutulma sert etkileri sunarken, dönüşümden geçeceğimizi de vurguluyor. Yaşamı daha ciddiyetle ele alacağımız bu dönem, genel olarak tutulma ile birlikte odağımızda olacak konular nedir diye değerlendirdiğimizde,  öncelikle en temel gündem, iş çalışma koşulları, aile konuları gündemde olacak. Toprak konuları, sağlık konuları, bazıları için aile sağlığı ile ilgili konular, geçmiş ile ilgili konular, kadınlar, anneler, vatan, ev, emlak ile ilgili  konuları  bu dönem daha gündemimizde olacaktır.
 
Ayrıca duygusal güvence arayışı, aitlik duygusu, korunup beslenme, duygusal dalgalanmalar bu süreçte yoğun yaşanacaktır. Güven duygumuz bu tutulma ile değişime uğrayacaktır. Korkularla  kime, neye tutunup güven oluşturduysanız bu tutulmada bu durumlar sarsılabilir. Kendi yalnızlığınızla yani yalnızlık korkunuzla veya ait olma duygunuzla yüzleşeceksiniz. Eski çürümüş, işlevini tamamlamış, sorun oluşturan her ne var ise bırakmak durumunda kalabilirsiniz.  Bu tutulma süresinde, Juno astroidi, Zeus transneptünyeni Güneş ve Aya T kare açısı ile sert enerji getirmekte. Bu durum bizlere bazı sorunlu ilişkilerin evliliklerin ayrılma noktasına gelineceğini işaret etmekte. Bazı kişiler için ise finansal konularda stresleri işaret etmekte.
 
Kassandra asteroidinin de Güneş ile kavuşması,  artık nefesinizi birileri için boşa harcadığınızı anlayabilirsiniz, verdiğiniz öğütlerin dinlenmediğini anlayıp bir şeylerde pes etme noktasına gelebilirsiniz. Bazı kişiler için ise bu etki kendini birilerine inandırmakta zorlanma olarak çalışacaktır, birileri sizin anlattığınız konuda  inanmaması şeklinde de işleyebilir. Venüs’ün de tutulma haritasında açısız olması, değer verdiğimiz konuları, ilişkileri, finansal konuların artık yön değişeceği bir tutulma olduğunu işaret etmekte.  Ayrıca, Ayın Arachne, terpischore asteroidi ile  kendinizi tuzağa düşürülmüş, bir ağa takılmış gibi düşündüğümüz alanda çıkmak isteyeceğimiz durumlar olacaktır. Bu tutulmada tüm bunlarla birlikte otoriteye isyan şeklinde gelişmelerde yaşanabilir. Fiziksel olarak da eylemde olarak, bazıları için ise kaba kuvvet de gündeme gelerek olaylarda ayrışma enerjisi açığa çıkacaktır.
 
Tutulmalarda sağlık olarak da daha hassas etkiler gündeme gelir. Mide, göğüs hastalıkları,   kemikler, dizler, dişler, bağırsaklar bu tutulma süresinde hassas olacaktır. Ayrıca psikolojik olarak sıkışmışlık hissi oluşabilir, kaygılı ve endişeli hissedilebilir. Tutulma mevsiminde bedenimize ekstra özen göstermemiz gerekmektedir. Görmezden geldiğiniz sağlık sorunlarınızı tutulma etkisi ile tedavilere başlayabilirsiniz.  Dünyasal olarak önemli gündemleri açığa çıkaran bu tutulmada, ülkemiz açısından değerlendirecek olursak, ticari anlaşmalar, uluslararası ilişkiler, ekonomik konular, çocuklar, doğumlarla ilgili gündemler, işçi hakları, hizmet sektörü, emlak ile ilgili konular gündemde. Ayrıca tutulmalar genel olarak doğal afetleri tetikler. Bu dönem topraklarla ilgili sorunlar, sularla ilgili problemler oluşabilir.
Satürn Pluto kavuşum; tutulmadan sonra 12 Ocak tarihide dünya tarihi için önemli bir dönüyü işaret etmekte. Satürn Pluto ile büyük kavuşum gerçekleşiyor olacak. Bu süreç bir bitiş enerjisi getiriyor ve yenilecek bir sistem için bazıları yol ayrımına geliyor. Özellikle Satürn Plüton’un 22 derece kavuşum yapacak olması, dünya genelinde, özellikle gücünü kötüye kullanan lider kişilerin, otoritelerin, önemli bitişler yıkım yaşayacağını işaret etmekte. Tüm bunlara bağlı olarak dünyanın işleyişinin değişeceğini, ancak zamanla yıkılan düzenin yenisinin kurulacağına işaret ediyor. Tüm bunlar aslında eski çürümüş düzenin artık yön değiştirmesi için yaşanacaktır.  Çürümüş, bitmeyen, bırakılamayan her durum bu tarihlerde bir sonlanma yaşayacaktır. Evet hem toplumsal hem de bireysel dönüşüm sancılıdır ancak gereklidir. Çünkü Satürn Pluto kavuşumu, sistemi tüm negatiflerden temizleyip,  küllerinden doğmasını istemektedir.
 
Genel olarak toparladığımızda yaşamda tutulmalar her zaman yön değiştirici olmuştur. Bu durum bazıları için artılarla bazıları için eksilerle olacaktır. Yaşamda sorumluluk çerçevesinde bilinçli olan kişilerde , değişimler az sancılı olur. Ancak bazı kişiler hataları, yanlışları bildiği halde düzeltmek istemez. Bir girdapta sürüklenir işte böyle zamanlarda tutulmalar önemli düzeltmeler yapar. Büyük dönüşüm döngüsünden geçerken, güçlü enerjiler itici kuvvet oluşturuyor. Evet duygusal olarak kolay hissedilmeyecek süreçler, sıkışacağız, değişmek istemeyeceğiz, baskılanmış hissedeceğiz ancak bilmek lazım ki dönüşümden gereklidir.
Bu tutulmadan en yoğun etkilenecek burçlar öncelikle öncü burçlar  olan Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeçler olacak. Özellikle bu burçlarda  20 derece civarında gezegeni olan, yükseleni veya öz burcu olan kişiler daha yoğun etkileşimde olacaktır.
 
Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile okuyabilirsiniz, sevgiler.
 
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay  tutulmasında yaşamınızın temellerinde köklü değişimler sizleri bekliyor. Öncelikle bu tutulmanın etki alanı, ev, aile, gayrimenkul iş konuları olacaktır.  Bazılarınız bu tutulma ile birlikte yer değişimi yaşayacak, bazılarınız mesleki kararlar verecek. Aile bireylerinizle alakalı, atalarınızla alakalı değişim döngüsü sizleri bekliyor. Ayrıca bu dönem ilişkisi olanlar için yapılandırıcı etkilerde söz konusu. Evlilik kararı alınabilir veya çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu dönem  bazılarınız için sosyal gruplar içerisinde yeni durumların oluşacağı gelişmeler yaşanabilir, yeni yaşam yolları belirleyebilirsiniz.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay  tutulmasında konuşmalarınız, çevrenizle kurduğunuz iletişiminiz önem arz ediyor. Yakın çevreniz, aile üyeleriniz, akrabalarınız, komşularınız, kardeşleriniz ile ilgili durumlarda yeni bir yön belirleme ihtiyacınız yoğunlaşıyor. Özellikle eğitim, ticaret, sosyal medya gibi konularda beklentilerinizi gerçekleştirmek üzere adım atıyorsunuz. Bu dönem yolculuklarla ilgili veya yabancılarla ilgili konularda etraflıca düşünüp yeni kararlar verebilirsiniz. Alacağınız kararlar sizler için köklü değişimler getirecektir. Bazılarınız tutulma etkisi ile hukuksal bir sürece adım atabilir. Özellikle işinizle ile ilgili veya eş ile ilgili kafa karışıklıklarınızda, tutulma ile birlikte karar verme aşamasına gelebilirsiniz.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay  tutulmasında odağınızda finansal konular var. Maddi manevi konularda yapılandırıcı etkileri söz konusu olan bu tutulmanın, sizden istediği duygusal yapılanma. Ortaklaşa gelirler, bankacılılık konuları, miras, nafaka, gibi konularda tutulma ile yeni durumlar oluşabilir. Ayrıca bu tutulmada anlaşmalar, sözleşmeler, eğitimler ile ilgili başlangıçlarda olabilir ancak şartları iyi değerlendirmekte fayda var. İş koşullarınızda şanslı olduğunuz bu süreçte, yoğunluklarınız artacak olması, finansal konuları, planlamayı doğru yapmanız gerektiğini işaret ediyor.  Bazılarınız için ise yolculuklarla, şehir dışı ile ilgili kararlar alınabilir.
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
Sizin burcunuz da gerçekleşecek olan Ay tutulmasında, yaşamınızda önemli değişim aşamasına geliyorsunuz. Özellikle bu konular ilişkiler, ev aile yuva konularında olmakla birlikte, duygusal yapılanmalarınız da söz konusu. Bu dönem amacını yetirmiş olan sistemi bırakıp, yeni bir sisteme geçiş söz konusu. Bazılarınız çocuklarla ilgili kararlar alabilirler, artık yeni bir yön belirlemek isteyebilir. Tutulma etkisi ile birlikte, finansal konularda dikkatli olmanız gereken süreçlerde söz konusu. Bazılarınız aile olacak, bazılarınız aile kavramını öğrenecek, bazılarınız ev sahibi olacak, bazılarınız ise yaşadığınız yerleri değiştirecek.Bir çok işi evlilik ve işler konularında kararlar alacak, sorunlu olan bitecek, sorunsuz olan büyüme ve gelişme gösterecek. Bu süreçlerde duygularınızı büyütmeyi, sağlamlaştırmayı öğreneceksiniz.
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında iç dünyanız da bir takım kararlar alma aşamasına geliyorsunuz. Bu konular aile ile ilgili, duygu dünyanızla ilgili olabilir.  Bazılarınız bu süreçte, fiziksel ve ruhsal sağlığı ile daha yakından ilgilenebilir. Bedeninizle daha çok ilgilenmeniz gereken bir dönem sizler için . Günlük rutin işlerinizde yön değişimi, iş arkadaşlarınızla ilgili yeni durumlar oluşabilir. Bu dönem alacağınız kararlarda finansal olarak sağlıklı kararlar verme durumunda olmayacağınız için, atacağınız adımlarda gerçekçi yaklaşmanızda fayda var. Tutulma etkisi ile korku kaygı endişelerinizi daha çok fark edebilirsiniz. Birçoğunuz kendini güvende hissetmek için aldığı kararların, aslında kendisini ne kadar zorladığını fark edecek. Duygularınızın yoğunluğu artarken, yaşam ve ölüm üzerine daha çok düşünceleriniz yoğunlaşabilir. Bazılarınız evlilik ile ilgili kararlar alabilir .
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında gündeminizde  sosyal gruplar, arkadaşlarınız, dernekler, gelecek beklentileriniz ile ilgili konular var. Bu süreçte arkadaşlarla ilgili kadersel geçişler sizleri bekliyor. Yeni arkadaşlarla bir araya gelebilirsiniz veya bazı arkadaşlıklarla yol ayrımına gelebilirsiniz. Tutulma ile birlikte, aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, yaratıcı çalışmalarınız, sahne ile ilgili konularda yeni bir karar verme noktasına gelebilirsiniz. Özellikle sizinle ilgili geri planda kalmış konularda veya gizli konularda yeni duyumlar , haberler alabilirsiniz.  Bu tutulma süresinde sağlık hassasiyet oluşabilir, baş ağrıları vb açığa çıkan durumlar olabilir.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasında aile ve iş ile ilgili önemli kararlar aşamasına geliyorsunuz. Bu dönem yaşamınızın temellerinden değiştiği koşullar söz konusu. Duygularınız, güvende olma ihtiyacınız, bir yere ait olma duygunuz ile ilgili önemli yol ayırımları söz konusu. Özellikle mesleki yeni kararlarınız oluşabilir. Özellikle kalabalık gruplar içerisinde yapacağınız görüşmelerde, maddi ve manevi dalgalanmalar yaşama potansiyeliniz yüksek. Tutulma süreci sizler için yeni bir yol anlamına gelebilir. Yaşadığınız yer, aile üyeleriniz, aile gibi gördüğünüz kişilerle ilgili sistem sizden yenilenme ve sorumluluk almanızı istiyor. Kariyeriniz için bir takım adımlar atarken, aile olma, evlilik kararları söz konusu olabilir. Bazılarınız için aşk ve çocuklar gündemi önceliğinde olabilir.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında yolculuklar, eğitim, inançlar, sosyal medya, hukuksal konular odağınızda. Yaşamınızla ilgili yeni bir yön belirlerken, aile koşullarında önemli adımlar atmaya hazırlanıyorsunuz. Özellikle iletişim, akrabalar konularında yeni gelişmeler sizleri bekliyor. Bu gelişmeler olurken mesleki olarak da önemli geçişleriniz söz konusu. Bu dönem iş anlaşmalarında özenli yaklaşmanız gereken durumlar söz konusu. Tutulma etkisi ile alacağınız kararlarda duygusal gelişiminiz, ailevi değerler önem arz ediyor. İnançlarınız ile ilgili değişimler yaşayacağınız bu tutulmada, eğitim , öğrenim kararlarınız oluşabilir. Bu dönem bol bol seyahat etmek isteyebilirsiniz, ancak çıkacağınız yolculuklarda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız için taşınma yer değişimi gündemleri oluşabilir.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında aile ile ilgili para konularında yeni adımlarınız söz konusu. Maddi manevi değerlerinizi fark edip yenilenme yolunda adımlarınız söz konusu. Bu tutulma sizler için önemli değişim gündemleri getiriyor. Yaşamsal olarak köklü değişimler yaşarken, bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağını fark edebilirsiniz. Maddi olarak güçlenmeye karar verebilirsiniz. Bu dönem uzaklar, yolculuklar, yabancılar gibi konularda gelişmeleriniz söz konusu.  Tutulma süreci günlerinde sahip olduklarınızı fark etmek, ailevi değerlerle ilgili kararlar vermek, ev, emlak alım satımı konularıyla ilgilenmek isteyebilirsiniz
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında ilişkileriniz, aile gündemleriniz mercek altında. Sizin için önemli olan tutulma döngüsüne geçiş yapıyorsunuz. Bu tutulmalar ile köklü değişimlerden geçtiğiniz döngüleriniz yoğunlaşacak. Bazılarınız evlilik planı yaparken, bazılarınız evliliğinde yol ayrımına geleceği durumlar söz konusu. Duygusal ihtiyaçlarınızı derinlemesine ele alacağınız bu süreçte, nereye ait olduğunuzu, köklerinizle alakalı gelişmeleri yakından takip ediyor olacaksınız. Yaşamınızın genelini etkileyecek bu geçişlerde duygusal olarak önemli değişimleriniz söz konusu olacak, duygusal olarak esnemeye başlıyorsunuz.  Bu süreçte bazılarınız ortaklı işler için harekete geçebilir ve işbirliği yapmak isteyebilir. Finansal konularda yapılanma süreciniz için önemli kararlar almanız gerekebilir.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasında sağlık konusunda önemli değişimler, kararlar söz konusu olabilir. Fiziksel sağlığınızı önemserken, ruhsal sağlığınızı da göz ardı etmemeniz gereken durumlar söz konusu. Ayrıca günlük rutinlerinizi değiştirici etkiye sahip bu tutulma, mesleki kararlar alabilirsiniz. Bu dönem evlilik, ortaklaşa işlerde, ilişkilerinizde iletişim aksilikleri, söz konusu olabilir.  Bu dönem aile ile ilgili konularla daha yoğun ilgilenebilirsiniz. Maneviyatın ağır basacağı döngülerden geçmektesiniz. Sizleri de yoğun etkileyecek bu tutulmada değişim kararları alabilirsiniz.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR 
Yengeç burcunda gerçekleşecek olan ay  tutulmasında odağınızda ev aile yuva konuları var. Bu dönem aşk veya çocuklarla ilgili konularda yeni durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilir veya çocuklarla ilgili güçlü dönüştürücü kararlar verebilirler.Bu dönem sosyal gruplar, kalabalık arkadaş gruplarınız ile ilgili yeni durumlar içerisinde olabilirsiniz. Tutulma sürecinde bir çoğunuz için yeni ilişki başlangıcı fırsatları söz konusu. Bol rüyalı bir tutulma süreci sizleri bekliyor.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum