Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Şampiyon Antalya

04 Haziran 2021 - 00:01

 
Nefeslerimizi tutarak takip ettiğimiz 35 maç sonunda Antalya 07 Basketbol Takımı, play-off’larda şampiyon oldu. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nden bir üst lige Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne başarı ve sabırla çıkmıştır.
Baş antrenör, bu işin yaratıcısı Rıza Darendelioğlu bu takıma büyük emek harcadı. 2 yıl Bölgesel Lig, 2 yıl 1. Lig oynayarak Süper Lig’i hak etti. Her geçen gün kendini, ekibini, takımı geliştirerek başarıya ulaştı. Süper Lig için hazırlanacak ve daha çok çalışacaktır.
Bu takımın oluşumunda büyük emek veren başkan Mesut Ceylan’a büyük övgü gerekmekte. Hiçbir zaman yalnız bırakmadı. 2 yıldır tüm ekonomik zorluklara rağmen bir gün bile gecikmeden tüm takımın maaşını, primini günü gününe ödedi. İş güç pandemi sıkıntısında kendisinin gelemediği maçlara kardeşi Ali Rıza Ceylan ve akrabaları, kuzenleri gelerek centilmence destek verdiler. Koca Antalya’mızın küçük spor dünyasına büyük hizmet ederek bizleri mutlu etti. Sonsuz teşekkürler Mesut Ceylan.
25 yıl sonra gelen kadın basketboldaki şampiyonluk pekte kolay olmadı. Güzel kızlarımız pandemi dolayısıyla hep yalnız kaldılar. Gelecek yıl seyirci serbestliğinde görecekler ki Antalya basketbolu çok seviyor. Bu takımda en çok sevdiğim olay övgüye açık oldukları gibi eleştiriye de açık olmalarıydı. Şampiyon olmalarına rağmen Edremit, Yalova, Fenerbahçe maçları yenilgileri takıma yakışmadı.
Büyük emeklerle gelinen şampiyonluğumuz da büyük hakları olan; Gonca Karataş, Aslı Çil, Nihan Demirkol, İrde Başak, Bahar Kocaoğlu, Hande Kuzu, Dilara Tongar, Devran Tanaçan, Gülnur Sandallıoğlu, Nirra Fields, Derya Aydın, Tuğçe Murat, Sibel Özel, Dilara Teslime Bardakçı, Meryem Gültekin, Rıza Darendelioğlu, Çağdaş İlgöz, Naci Özaydın, Serkan Özer,
tüm ekibe, emeği geçen herkese, yaşattıkları büyük gurur için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Tribünde asla yalnız bırakmayan hocaların, sporcuların ailelerine, Antalya basınına özellikle Şifa Çiçek’e, takımı hiç yalnız bırakmayan Mustafa Gürsel, Özgür Ak ve Hasan Karaben’e sonsuz teşekkürler. Yeni sezona tüm Antalya hazır bekliyor.
Sporla sevgiyle kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum