Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Antalyaspor yalnız değildir

28 Ocak 2021 - 00:01

 


Antalyaspor’da Öztürk ailesinin istifası maalesef kritik maç öncesinde moralleri alt üst etti. Konyaspor deplasmanı ligde ilk yarının son maçına neredeyse saatler kala kamuoyu açılması şüphesiz hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Böyle bir şok haberle yere düşen Antalyaspor gömleğini giyerek kulübü kongre sürecine kadar vekalet eden Mustafa Yılmaz yüreklere su serpen açıklamaları tüm içtenliğiyle yaptı. Ali Şafak Öztürk döneminin en büyük sorunlarından biri de kulübün iletişim sorunu da bir anda kalkıvermişti.
Takım olarak yavaş yavaş oyun anlamında kıvama gelmesiyle birlikte gereken taşların yerine oturması biraz zaman aldı ama sıkıcı oyunla bile puan almayı başaran strateji başarılı oluyor. Bu nedenle Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal oyunu daha topun bizde olduğundan ziyade rakibin ayağındayken kontrol altına planı tıkır tıkır işliyor. Burada oyuncuların daha çok bitiricilik anlamında kendilerini geliştirmesi önem arz ediyor. Bir de ileri uçta Ersun Yanal sanıyorum ki istediği randımanı mevcut oyuncularla elde edemedi. Bu da kimi zaman skor anlamında kısırlığını ortaya çıkaran önemli faktörler arasında yer alıyor. Özellikle Adis Jahovic ve Orgill performans olarak beklentinin altında kalıyor. Bu bölgeye mutlaka gelişime birkaç oyuncu takviye edilirse, ikinci devre çıkış veya seri galibiyetler kaçınılmaz olabilir.
Antalyaspor oyun anlamında rakibi kendi sahasında ya da orta sahada kabul etmesi çoğu zaman riskleri barındırırken, bunu avantaja çevirebilecek Fredy, Amilton, Sam ve Gökdeniz gibi oyuncularla daha çok maç kazabileceği gerçeği olgunlaşmaya başladı. Burada oyuncuların kişisel gelişimlerine dokunuşlarıyla müdahale eden Ersun Yanal’ın hocalığı tartışma götürmüyor.
Antalyaspor kongre sürecine girerken, keşke mevcut alternatifler arasında bir kişinin başkanlığı devralarak diğer herkesin kulübe maddi ve manevi desteğiyle yeniden eski günlere dönmek mümkün olabilir. Antalyaspor kulübü güçlü bir iletişim ile içindeki sorunları çözen dinamik bir yapıya sahiptir. Nitekim elindeki yapıyı en şekilde kullanarak takıma katkı sağlamak adına kollar bir an önce sıvanmalıdır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum