Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Antalyasporlunun Ahde Vefası Menderes Türel

29 Mart 2019 - 00:01

Dünden bugüne yediden yetmiş yediye her yaştan Antalyalı, Antalyasporlu herkes çok iyi hatırlayacaktır. Daha dün gibi ama çok çabuk kanıksadığımız, tesisleşme ve manevi destekle verilen Antalyaspor mücadelesini unutmamalıyız. Hatırlanırsa, geçtiğimiz seçimde bir kez Menderes Türel kaybetmişti ve başta Antalya olmak üzere kentin marka değeri olan Antalyaspor bu dönemde gördüğü zararı başka hiçbir zaman yaşamadı. Çünkü garabet dönemde, Antalya Arena’nın yapımı engellendi, takıma gelir sağlamak bir yana hiçbir zaman maddi ve manevi olarak Antalyaspor, o garabet dönemde destek görmedi. Hatta desteğin aksine rakip takımın attığı gole alkış bile tutularak sevinçten dört köşe olan biri kısa süre önce Antalya büyükşehir belediye başkanı olmuştu. Keza, Antalyaspor düşmanlarına Antalya gereken desteği verdi ve yeniden Yenikapı ruhunu yansıtan Yenikapılı öz evladını yeniden başkanlığa seçti. Antalya başta olmak üzere Antalyaspor’a çağ atlatılan dönemin, henüz daha dün gerçekleştiğini ve devam ettiğini göz önünde bulundurmalıyız. Antalyaspor, Avrupa’da eşi benzeri olmayan dünyada nadir bulunan ekolojik stadyumuna kısa sürede kavuştu. Antalyaspor marka değeri tesisleşme adına bir üst seviyeye çıkaran bir diğer yatırımı Menderes Türel bizzat Döşemealtı’nda Antalyaspor’a bambaşka spor tesisi kazandırdı. Bu tesise kendi isminin verilmesi teklif edilmesine rağmen o yine Antalyasporlu duruşunu ortaya koydu ve Antalyaspor kurucu başkanı Atilla Konuk ismini tesise vererek her zamanki mütevazı duruşunu kanıtladı.

Bu tesisleşme hizmetlerinin yanı sıra iyi günde kötü günde her zaman Antalyaspor’un yanında olmasıyla kuşkusuz birçok Antalyasporlunun gönlünü kazanan Menderes Türel, Antalyasporluluk sevdası ve ruhunu çocuklara forma hediyesiyle daha da perçinleştirdi. Çocuklar yarının büyükleri olarak Antalyasporlu nesillerin yetişmesi için ilk ve büyük adımlar atan Menderes başkan Antalyaspor farkındalığı oluşturdu. Menderes Türel’in Antalyasporluluk ruhu diğer yerel yöneticilerin harekete geçmesine güzel örnek oldu. Tabi onların birçoğu Antalyaspor’u siyaset için kullandığını bugün daha iyi anlıyoruz. Çünkü Antalyaspor’a gelir getirmesi adına araziyi belediye meclis oylamasına sunan Menderes Türel, çoğunluğun kabul oyuna rağmen, birtakım sözde Antalyalılar tarafından reddedilmişti. Üstelik karşı çıkan grubun belediye başkanları da, ki onlar bugün de yine aday olarak oy istiyorlar, konu hakkında hiçbir Antalyaspor menfaati taşıyan bir açıklamada bulunmadılar. Şimdi sadece o gruba ders vermek için değil samimi Antalyasporluluk duruşunu sandıkta gerekli cevabı vererek gösterilmelidir. Zaten Antalyaspor adına gönül veren camianın önde gelen isimleri de kimin Antalyaspor için daha çok hizmet ettiğinin farkında olarak Menderes Türel’i destekliyorlar. Ancak duymayanların, yapılan hizmetleri unutanların ya da parti anlayışıyla hareket edenlerin Antalyaspor’un âli menfaatlerini düşünerek tercihlerini Menderes Türel’den yana kullanmalarını naçizane olarak tavsiye ediyorum.

Mesele hepimiz için sadece Antalyaspor olmadığı gibi Antalya’nın gelişimine, marka değerine ve dünyanın en çok turist gelen kentine koşan bu yolda, önümüzdeki oy pusulasında vereceğiniz destekle hız kesmeden yatırımların devam etmesidir. Bu noktada her birimiz üzerine düşen görevi siyasi görüşü bir kenara bırakarak Antalya’nın gelişiminden yana kullanmalıyız. Gazipaşa’dan Kaş’a, Elmalı’dan İbradı’ya kadar Antalya her alanda Menderes Türel dönemlerinde her zaman hak ettiği hizmeti alıyor. Şüphe yok ki, Antalyasporluların aynı zamanda Antalya adına doğru seçimi önümüzdeki pazar günü yapacağı inancını yaygın bir şekilde görülmektedir.

Sporla kalın.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum