Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Arena’da ilk siftah Eto’o ruhu ile geri dönüş

15 Aralık 2015 - 23:59

Haftalardır galibiyet yüzü göremeyen Antalyaspor, son sıralarda yer alan komşu rakip ile karşılaştı. Antalya Arena’da Akdeniz derbisine yakışır hafif kapalı bir akşamdı.

Hafta arası teknik direktör Yusuf Şimşek gönderilmiş, yerine geçici olarak alt yapıdan çok değerli bir isim Mehmet Uğurlu geçmişti. Arena’da ilk galibiyet için günde çift antrenman ile takımın hazırlanması kulağa hoş gelmesinin yanında oyuncuları da maça oldukça motive etti.

Sezon başından bugüne takımını saha içinde yönlendiren Eto’o, bu maça özel olarak hazırlanmış ki, ilk dakikalardan itibaren üstünlük kurmanın yolları denendi. Maalesef aleyhte istenmeyen bir penaltı ve kırmızı kartın ardından bir anda iki gol atıldı. Devre biterken takımımızın ruhu sahadan silindi ve takımını desteklemek için gelen seyirci de umudunu yitirip tek tek oyuncuları hedef almaya başladı. Eto’o takım arkadaşlarını korurcasına maç oynanırken oyuncuları hedef alan tribünlere çıkıştı ve işte bu anlarda içimi farklı bir his kapladı. Bu his dünyaca ünlü yıldızın haykırmasından öte takımını ne kadar çok sahiplendiğini ifade ediyordu.

Kabus gibi bir ilk yarının ardından bazı taraftarlar Antalyaspor’dan ümidini keserek devre arasında Arena’yı terk etmeyi başlamıştı. Mucizevi bir ikinci yarıyı kimse tahmin bile edemiyordu. Taraftarın hiç değilse bir puan beklentisiyle ikinci başladı. Tabi devre arasında bütün riskleri üstlenerek çift orta sahanın yerine forvet tercihi yapmak uçurumun kıyısında dans etmek gibiydi.

Altyapı antrenörü Mehmet Hoca kenardan Eto’o ile takımını motive ederek birbirleriyle uyum içindeydiler. İkinci sahada bambaşka bir Antalyaspor görüntüsü olmasının yanı sıra bunu tamamen “Eto’o ruhu” olarak da nitelendirilebiliriz. Futbolun seyir zevki muhakkak tek taraflı değildi. İlk yarı da sahnede rakibin yerini, ikinci yarıda ev sahibi Antalyaspor almıştı.

Arena’da siftah yapmak, böylesine önemli bir galibiyet ile nasip oldu. Bundan sonraki maçlarda hep takımımız lehine heyecanın son dakikalara kadar sürebileceğine şahit oluruz.

Maçın talihsiz ismi Emre Akbaba, maçın kırılma anı Embilla’nın kafa golü, maçın oyuncusu ise tartışmasız Eto’o olarak ifade edilebilir.

Önümüzdeki günlerde Antalyaspor’u zorlu dönemeçler bekliyor. Bunun için mutlaka iyi bir hocanın takıma kazandırılarak bir an önce görevinin başına geçmesidir. Bu takım bugün günü kurtardı ama daha önümüzde çok zorlu virajlar var.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum