Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Barbaros’un Bereketi

25 Ekim 2018 - 00:07

Adını Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa’dan alan ve Antalya’da yarım asrı aşkın eğitim-öğretim hizmeti sunan devlet okulunun enerjisi karşılıksız kalmadı. Okul formalarını Antalyaspor olarak güncelleyen kentin en köklü okulunun bu duyarlı davranışı, mezun Antalyasporlular ve taraftarlar tarafından karşılıksız kalmadı. Nitekim, Antalya Derbisi öncesi Antalyaspor başkanı, takım ve teknik direktör taraftarlarla birlikte okulu ziyaret ederek minik taraftarlar üzerinde bilinçlenme hareketini başlattı. Türkiye’de ilk kez yapılan bu güzel kampanyanın oluşumuna destek veren başta okul yönetimi olmak üzere tüm yivli armaya sahip çıkanlara teşekkürler…

Antalya Derbisini kazanan Antalyaspor, elde ettiği sonuçla birçok kapıyı araladı. Bunlardan ilk sırada, Antalyaspor uzun yıllar sonra Alanyaspor deplasmanında kazandı. Ayrıca, yine Antalyaspor açısından 9 maçta 16 puanla Süper Lig’de sezonun en iyi başlangıçlarından biri yaşanıyor. Dolayısıyla şu an ki puan tablosunda Avrupa hayali kuran bir ekip haline gelen Antalyaspor var. Sezon öncesi ve sezon başlangıcında yaşanan sancıların bereketi bugüne yansıyor, dileriz ki sezon sonunda hedeflenen başarıları hep birlikte kutlarız. Antalyaspor Kulübü eski başkanı Cihan Bulut tarafından krize yönelik tedbirlerle sezona başlarken, kimse Bülent Korkmaz ile böylesine başarılı bir tablo beklemiyordu. Öyle ki, bugün Antalyaspor adına Avrupa hedefleri çok uzakta değil. Yeni yönetimin sinerjisi de kuşkusuz söz konusu başarıda önemli etken olarak ifade edebiliriz.

Bülent Korkmaz ve ekibi Antalyaspor’da tarih yazıyor. Doukara, Maicon ve Hakan ileri uçtaki uyumları içinde rakiplerin korkulu rüyası haline geldi. Öte yandan defansta aynı oyunculara rağmen, Korkmaz’ın savunma düsturuyla kolay gole geçit verilmiyor. Gençlerin oyuna katkısı da çok yakında görülecektir.

Alanyaspor ise, istediğini sahaya yansıtırken, yedikleri gol oyun planlarını etkiledi. İkinci yarıda ise, her zaman ki oyun anlayışından uzak kaldı. Özellikle saha içinde kırmızı kart sebebiyle 10 kişi kalan Alanyaspor, rakibe teslim kaldı. Ancak, bu maçın unutularak bir an önce toparlanması turuncu-yeşillerde var olan potansiyeli skora yansıtması gerekiyor. Ek olarak Alanyaspor, forvette Bobo’dan istenilen verimi alamadığı için gol yollarında büyük sıkıntılar göze çarpıyor.

Antalya Derbisi için her iki takımın taraftarları gösterdikleri centilmenlik örneğiyle göz doldurdu. İki temsilcimizin nice Süper Lig başarılarıyla gurur vesilesi olarak kentimizin adını yakışır yerlere taşıyacağından kamuoyunun hiç şüphesinin bulunmadığını bir kez daha hatırlatalım.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum