Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Başkana doğum günü hediyesi

20 Şubat 2020 - 00:01

Antalyaspor kader maçında baskılı ortamda ilk yarı zorlanmasına rağmen ikinci yarı ev sahibi olmanın avantajını arkasına alarak 10 dakikada maçın fişini çekti. Alt sıralardan kurtulma mücadelesinde alt sıradaki rakiplerin kazanmasıyla giderek artan strese karşı takımın mücadele gücü ve azmi özellikle ikinci yarıda işe yaradı. Maçın formülü kuşkusuz ikinci yarıda oyuna dahil olan Hakan Özmert oldu. Aynı zamanda kaptan maçın gizli kahramanıydı. İlk asisti o yaptı, ikinci golü hazırladı, şutu direkten döndü ve takımı için canla başla performans sergiledi. Keza diğer takım arkadaşlarını da oyuna dahil edince maçın boyutu bambaşka bir hal aldı.

Antalyaspor teknik anlamda henüz tam anlamıyla sistemi oturtamadığını ilk devredeki oyundan hissedildi. Ancak devre arasında gelen takviyelerin kalitesi takımın içindeki havaya üst seviyelere taşıdı. Bu nedenle Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna elindeki mevcut kadro dinamiğini daha iyi kullanabilir. Nitekim savunma anlamında artık bireysel hatalara yönelik bocalamalar azaldı. Topu ilerde tutan veya top saklayan oyun beceresiyle defansın yükü bir hayli hafifledi. Dolayısıyla hücum hattında takım daha çok başarılı olduğu gibi istenilen sonuçlar elde edilmeye başlandı. Rakibin hızlı oyuncularına karşı çaresiz bir anlayış zaman zaman yaşansa da takımın savunmada yardımlaşması maçın kontrolünü sağladı. Öte yandan Sinan Gümüş ve Adis Jahovic henüz Podolski gibi bir star sahne almamışken bile takımı hücumda oldukça rahatlatıyor. Sinan’ın hızlı hücumları, Adis’in doğru zamanda doğru yerde pozisyon alması golleri peşi sıra bulmamıza sebep oldu.

Antalyaspor açısında kırılma maçlarından biriydi ve başkan Ali Şafak Öztürk’ün doğum gününde bu anlamlı galibiyetin alınması çok değerli bir hediye oldu. Ali Şafak Öztürk ve yönetimi sezon başından bugüne ilk defa tribünde neredeyse tam kadro yer aldı. Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün locada hop oturdu hop kalktı. Taraftarlar sabırla takımlarının yanında olduğunu her maç hissettiriyorken, yönetimin de gözlerindeki kazanma heyecanı eklenince Antalyaspor için galibiyet kaçınılmaz oldu.
Bize haftanın ilk gününde çok değerli bir maçtan galibiyet sevinci yaşatan teknik direktör Tamer Tuna ve Antalyasporlu oyuncuları tebrik ediyorum.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum