Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Değişim sancısı

28 Kasım 2019 - 00:01

Antalyaspor teknik direktör değişimi ve Süper Lig’e verilen ara sonrası ilk maçında rakibiyle puanları paylaştı. Yeni teknik direktör Tomas’ın, kısa zamanda değişimi tetikleyen birden fazla dokunuş yapmak yerine, birkaç farklı dokunuş ile takımı hazırladığı gözlendi.
Antalyaspor’da maça başlama on biri arasında sağ bekte Tarık Çamdal sürprizi yaşandı. Bunun dışında geride dörtlü blok yerine üçlü savunma tercihini Celutska-Bahadır-Charles isimlerini kullanması da ayrı bir cesaret örneği oldu. Maçın gidişatını etkileyen bir başka unsur ise takımda oyuncuların üstlendikleri bireysel roller oldu. Bu konuda Atıf üzerine planlanan bir hücum organizasyonu gözlerden kaçmadı. Nitekim Atıf rakip kaleyi şutlarıyla dövdü ve sonuca gidememesine rağmen en etkili oyunculardan biriydi. Öte yandan takımda ön plana çıkan, gizli kahramanlar Charles ve Hakan Özmert takımın neye ihtiyacı varsa sorumluluk aldı. Nazım ise attığı golle güzel oyununu süsledi ve milli maç arasından sonra iyi bir performans sergiledi.
Kulübede yeni hocanın dokunuşları takımda olumlu havaya sebep oldu. Ancak oyuncuların fiziksel kondisyonunda ciddi problemler oyunda baş gösterdi. İki oyuncu oyunu tamamlayamadan zorunlu değişikliğe sevk etmesi akıllara bireysel çalışmaların yetersizliğini ortaya çıkarıyor. Galibiyet beklenen maçta bir puan hiç yoktan akıllarda kalan bir mücadele olması gelecek maçlar adına umut vericiydi. Antalyaspor değişim sancısı nedeniyle böyle sıkıntılar yaşayabilir ama taraftar mücadele anlamında memnun ayrıldı. Söz konusu performansların gelecek haftalarda ne kadar etkili olacağı rakiplerin durumu göz alındığında merak konusudur. Değişimin getirdiği beklenti gelecek maçlar açısından referans oluşturdu. Artık söz oyuncularda ve süre almayan oyuncuların takıma kazandırılması gereken maçların seviyesi oldukça yüksek görünüyor. Teknik direktör Thomas elindeki malzemeden en iyisi çıkarabilmesi yine cesaretli dokunuşlar yapması gerekiyor. Özellikle savunmada ve orta sahada oyunculara sorumluluk yüklenmelidir. Serdar Özkan sonradan oyuna dahil olmasıyla daha faydalı olduğu gösteriyor. Bu nedenle Amilton ya da Fred on birde sürekli yer alabilir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum