Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Deplasman yasağı

03 Aralık 2015 - 23:59

Hafta sonu oynanacak eski sınır komşusu Konyaspor ile mücadelede Antalyaspor taraftarına Konya Valiliği tarafından deplasmana gelişi yasaklandı. Bu uygulama artık Passolig sistemine geçmiş bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin çok çok altında kaldı. İki takımın arasında husumet olmasını bir kenara yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı bir ortamda artık valiliğin kökten takımını desteklemeye gelen taraftarı önlemesi kabul edilemez.

Torku Arena gibi bir yapıda ilk defa iki takım karşı karşıya gelecek ve on binlerce seyirci karşısında oynayacaklar. Böylesine bir hava yakalanmışken, valiliğin aldığı futbol dışı karar Antalyasporlular olarak hepimizi derinden yaraladı. İkinci yarıda Antalya Valiliği aynı kararı alması durumunda yepyeni mabetler nasıl doldurulacak. Bir taraftan taraftarı tribüne çekmenin yolları çabalanırken, diğer taraftan taraftarı tribünden uzaklaştıran 3. dünya ülkesinde görülen bir uygulama yapılıyor.

Takımın seyircisine ihtiyacı olduğu bir günde stadyuma alınmamasının altında yatan nedenler ciddi bir şekilde sorgulanmalı.

Futbolu sevdirmek yerine taraftarı uzaklaştırmak görevlilerin acziyetini ortaya koyuyor. Bu kararları alanlar maalesef basite kaçarak işini yapmak yerine, kökten savsaklama yöntemlerini kullanıyor.

Antalyaspor adına oldukça önemli bir maçta taraftarın yanında olmayışı oldukça etkileyecek ama galibiyete her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Korkak oyun anlayışından öte cesareti sahaya yansıtmalıyız ve bu maçı gelemeyen taraftar için kazanmalıyız.

Sporla kalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum