Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Dünya varmış

29 Ocak 2020 - 00:01

Antalyaspor, 114 gün sonra kazanmayı başardı ve özellikle deplasmanda alınan böylesi farklı bir galibiyet için ‘oh be dünya varmış’ dedirtti. Geçen hafta transferde olduğu kadar, maç trafiği anlamında da oldukça yoğundu. Nitekim kupada Antalyaspor tur atladı ve çeyrek finalde ligin lideri ile eşleşti. Ayrıca geçtiğimiz günlere göz atıldığında ne kadar kötü zamanlardan bugüne hem kupa hem de ligde emin adımlarla erişmek, camiada coşkuyla karşılanmasına neden oldu.
Antalyaspor’da son olarak en çok ihtiyaca cevap verecek defansa Ersan Gülüm ne kadar katkı sağlayacak merak konusu olacak. Son maçta geçiş dönemi olarak orijinalinde uzun zamandır stoperde bulunmayan Celutska ve Chigo iyi sınav verdi. Ancak bu oyuncuların sezonun kalan maçlarında aynı seviyede oynaması hayal olur. Dolayısıyla alternatif oyuncuların bir an önce o bölgeye monte olması gelecek maçlarda daha çok güven oluşturacaktır. Antalyaspor gol yollarındaki sorununu son transferler ve maçlar dikkate alındığında bir nebze olsun çözmüşe benziyor. Ligin uzun bir maraton olduğu düşünülürse, bugünden böyle söylemde bulunursak kendimizi kandırırız. Çok iyi oyuncular alındı ve gol yollarında artık sorun yaşamayız dediğimiz anda Adis Jahovic sakatlandı. Bu nedenle hiçbir şeyi mevcut düzene göre yorumlamaktan ziyade alternatif aksiyonları düşünerek her oyuncunun rotasyona katkı sağladığı bir yapı kurulması beklenir.
Deplasmanda en son Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda ligin en kuvvetli takımlarından birine beklenmedik performansla galibiyet kazandık. Geçen hafta sonu da yine ligi domine eden bir ekibe karşı farklı kazanmayı başardık. Antalyaspor mevcut durumuyla ilgili daha çok rakiplerin korkulu rüyası haline gelebilir. Çünkü hücum oynayan ve oynamayı seven oyuncuların yer aldığı kadro mühendisliği de buna müsait durumda yer alıyor.
Camia olarak artık şapkayı önümüze koyup düşünmekten yeniden şapkaları giyip tribüne koşma evresine geçilmedir. Hafta sonu zorlu bir sınav için her birimize ayrı sorumluklar düşmektedir. Dolayısıyla yönetim üzerine düşeni geç de olsa yaptı. Antalyalı sporseverlerin hem takımı için hem de dayanışma için tribünde yer almalıdır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum