Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Ekolojik Arena

23 Ekim 2015 - 00:01

Dünya'nın en ekolojik stadyumu olarak Antalyaspor'a ve en önemlisi de kentimizin marka değerine sportif anlamda önemli katkı sağlayacaktır.

Yapımı aşamasında birçok kez inşaata kilit vurulup, durdurulmasına rağmen ülkemizdeki stadyum atılımlarından daha hızlı bir şekilde sonlandırıldı.

Dünyada örnek olarak kendi enerjisini üreten 4 stadyumdan biri olarak ekolojik unsur taşıyor. Ayrıca son sistemlerin düşünülüp, uygulandığı bu yapının güneşten elektrik üretiminde en fazla verimliliği sağlaması da çarpıcı olarak değerlendiriliyor. Sadece futbol ve spor dünyasında değil, ekolojik disiplinlerin de dikkatini çekiyor. Bu nedenle stadyumun çevreci niteliğinin ön plana çıkmasında Antalyalılara da önemli görevler düşmektedir. Güneşten elektrik üretiminin yanı sıra diğer ekolojik dengelerin düşünülmesi ve uygulanması da seyircilerin bilinçli olmasıyla kazandırılabilir. Bu stadyumu her şeyiyle yepyeni olarak teslim alacak seyircidir. 33 bin kapasiteye sahip arenanın yeni haftanın ilk gününde tribünlerin koltuklar gibi tamamının kırmızı beyaza bürünmesi, takımın ekolojik bütünleşmesine de yeni bir boyut kazandırır. Futbolu değerli kılan böylesine değerli yapılar da artık eski gelenekleri de bir kenara bırakmak gerekir. Yani seyircilerin stadyumu nasıl bulduysa o şekilde bırakmalı. Destekleri, kareografileri ve diğer unsurlarıyla örnek stadyumun örnek taraftarı olabilmeli.

Beşiktaş maçı Antalyaspor çevreci stadyumun açılışının yanı sıra üst sıralarda ne kadar iddialı bir takım olduğumuzun da göstergesi olacaktır. Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in yeni stadyumun ilk maçında sahada olmaması da derinden kendisini etkileyecektir. Oyuncuların bilinci ise sadece bu güzel mabede ait olduğunu gösterecek oyunu ortaya koyması tek temennim.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum