Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Erken Final Antalya Derbisi

17 Mart 2021 - 00:00

            Antalya son günlerde iki takımı kentin marka değeri olarak fark yaratmaya devam ediyor. Bu bağlamda her iki kulüp birbirlerine çoğu zaman ezeli rakip gibi gözükse de aslında tarafların birbirleri ile ilişkileri göz önüne alındığında çok sıkı dostlukları olduğu görülüyor. Nitekim Alanyaspor son maçta farklı kazanmasına karşın her iki takım resmi anlamda 5 gün içinde iki kez karşılaşmadı. Hem ligde hem de kupada önemli iki maçın birinci raundu yeşil turunculu ekibin kazanımıyla sonuçlandı.
            Önce kazanan takım incelendiğinde, Alanyaspor giden-gelen birçok oyuncusu olmasına rağmen takım olma kültürü bakımından çok hızlı adapte olması ilk göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor. Teknik direktör ve oyuncular hemen her maç üstüne koyarak daha çok gelişim kaydediyorlar. Bu gelişimi Avrupa’da kaydetme bağlamında bu sene yakalanan fırsat iyi değerlendirilemedi. Çünkü en iyi oyuncularını birer birer rakiplerine servis ettiğinden eski seviyelerden biraz uzaklaştı ama yine de şimşeklerde üst sıralarda her takımla rekabetçi bir anlayış ön planda yer alıyor.
            Diğer yandan merkez takım Antalyaspor için kan kaybı sürüyor. Ayrıca Avrupa’da bile rekor kırdığı beraberlik serisine Alanyaspor son verdi. Teknik direktör Ersun Yanal düştüğü yerden Antalyaspor’u daha önce kaldırdı. Dolayısıyla Antalyaspor Hatayspor örneğinde olduğu gibi, Alanyaspor maçı sonrasında aldığı ağır yenilgi sonrasında silkelenip kalkacaktır.
Antalyaspor taraftarının güçlü desteğiyle birlikte sadece Antalya Derbisi’nin değil, Ziraat Türkiye Kupası’nın da en güzel maçlarından biri bu akşam oynanacaktır. İki takımın kadro kalitesi futbolseverleri yüksek seyir zevki bekleyen bir maç bekliyor. Çünkü her iki takımın da kaybedeceği olmayan tek maçta aklında sadece tur atlayıp hem finale hem de Avrupa kapılarını açmak düşüncesi var.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum