Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Fırsatlar kaçıyor

22 Ekim 2020 - 00:00


 
Antalyaspor sezon başından beri lige verilen arayı da göz önünde bulundurarak en kötü oyunlarından birini sergiledi. Çünkü erken gelen gol takımın taktiksel anlamda oyun ritmini etkiledi. Rakipte bunu fırsat bilerek ikinci yarıda gerekli kozlarıyla oyunda dengeyi değiştirdi.Özellikle hücumda rakip saha veya orta alanda oyunu kabul ettirince hücumdan uzaklaşıyoruz. Nuri Şahin gibi Avrupa’nın en değerli oyun kurucusuna sahip başka takım görmüyorum. Elimizde böyle bir değerin farkında değiliz ya da oyunu onun üzerine kurgulamakta ısrarcı olmadık. O halde fayda sağlanılamayan Nuri Şahin niye ilk on birde sahada yer alıyor.
Forvet hattında Adis Jahovic gibi gol bölgesinin en tehlikeli oyuncusu maç boyunca topla buluşmakta güçlük çekiyor. Diğer yönden eskilerin tabiriyle İngiliz işi gol atmakta üstümüze yok. Uzun süredir böyle bir organizasyona hasret kalmıştık. Amilton ve Sam bunu ne kadar iyi yapabileceğini gösterdi. Ancak sonrasında rakibi yoklama noktasında hep eksik kalındı. Belki direkten dönen 3 top gol olsa galibiyetin verdiği mutlulukla sevinci paylaşacaktık. Doğrusu oyunda kaliteyi ve istenilen futbolu sergileme becerisini maç boyunca yaymak gerekiyor.
Futbolda her şey mübahtır ama iş rakibe saygısızlık olunca kimseye tahammül gösteremeyiz. Dolayısıyla rakip teknik direktör cezalı olduğundan maçı locadan izledi ve misafir olduğu yerde istenmeyen sözler sarf etti. Böylesine çirkinliğin loca da olsa sesli olarak herkes tarafından duyulduğu için mutlaka gözlemciler tarafından raporlanarak cezai işlem yaptırılması gerekiyor.
Antalyaspor lige çok iyi başlarken, ayağına gelen fırsatları kaçırması açıkçası hepimizi üzüyor. Nitekim oyuncuların bu bilinçte olması ve sahada gereken mücadele arzulamak gerekiyor. Hele ki gol geliyorum dediğinde daha sıkı tedbirlere başvurulmalıdır. Nitekim Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Hoca daha çok mücadele oyuncuları sahaya sürmekte biraz gecikti. Rakibin iki hamlesine karşı çok basit önlemlerle galibiyet elde edebilirdik. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olunması ve bu maçtan önemli dersler çıkarılması önem arz etmektedir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum