Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hangi Antalyaspor 

09 Aralık 2020 - 00:00

Antalyaspor uzun aradan sonra nihayet tek golle galibiyet sevinci yaşadı ama her maçta olduğu gibi oynanan oyun kimsede tat bırakmadı. Bunun nedeni oyuncuların pandemi sürecinde sahadan uzaklaşması diyelim bilmiyorum ama takımın sahada olmadığını görmekteyiz. Maçın başından sonuna kadar sadece Podolski’nin adrese teslim pası ve Adis’in kendini hatırlattığı gol vuruşu dışında oyunun tamamında akılda kalan hiçbir gol girişimi yok. Nerede ligin başında topa basan, ayağa pas yapıp rakibin başını döndüren sezon başındaki Antalyaspor? 

Birkaç hafta önce yaşanan teknik ekip değişikliğinden sonra gelen gideni aratır senaryosu hâlâ işleniyor. Bugün takımda eksiklikler olmasına rağmen forma şansı diğer oyuncuların istenilen takım performansından uzak kalması bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Yönetimin hoca değişikliği işe yaramadı sırada hangi hamle var. Bu kentin marka değerine, söz konusu oyun anlayışı hiç yakışmıyor. Başta oyuncular olmak üzere Yivli arma taşıyan herkes kendine çeki düzen vermelidir. 

Antalyaspor gençleşme için başlattığı değişim operasyonunda şu ana kadar pek fazla emare rastlanmadı. Sahadaki yer alan oyunculara bakıldığında giderek daha çok yaşlı takım belirginleşiyor. Özellikle ileri uçta gençlere daha süre verilmeli. Pozisyon üretemeyen Antalyaspor mu, savunmada sürekli aksayan Antalyaspor mu bu kadar kötü futbolu ne zaman aşacağız hasretle bekliyoruz. Mesele oyuncuların yaşı değil, oyunun kalitesi olmalıdır ama haftalardır süregelen performans vasatın üstünde bile olmadı. 

Ersun Yanal tecrübesiyle ve deneyimiyle bugünleri atlatmak adına daha oyuncuların bireysek performanslarına yoğunlaşmalıdır. Takım olmak adına birkaç kıvılcıma ihtiyaç doğmuştur. Bunu yapabilecek kabiliyete sahip birçok oyuncu şu an mevcut kadroda yer almaktadır. Neden yıldız oyuncular sorumluluk alıp, takımını harekete geçirmesinler. Hangi Antalyaspor derken, Atilla İlhan’ın metaforik serisine ilgi çekmeden olmazdı. Genelde serzenişle devam eden silsile artık umuda dönüşsün. Kulüpte bunu yapabilecek, başarıya taşıyabilecek herkese güveniyoruz. 

Sporla kalın. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum