Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hazine avcısı Bülent Korkmaz

12 Aralık 2018 - 00:01

Antalyaspor deplasmanda olağanüstü bir galibiyet elde ederek, yeniden üst sıralara tırmanışa geçti. Özellikle rakiplerin puan kaybettiği haftada, deplasmanda ligin kendi evinde kuvvetli takımlarından Bursaspor gibi yenmesi dengeleri alt üst etti. Son yedi haftaya damgasını vuran Bursaspor, Antalyaspor’un karşısında mutlak favori olmasına rağmen evdeki hesap çarşıya uymadı.

Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz, takımıyla adeta destan yazıyor. Çünkü her geçen hafta elindeki imkanlar kısıtlı dönüşürken, Bülent Hoca takımında yer alan her oyuncudan önemli katkılar sağlıyor. Bu nedenle elde edilen bu sonuçlar hiç küçümsenmeyecek bir başarıyı beraberinde getiriyor.

Maçın oyuncusu kuşkusuz attığı akıl dolu vuruşla Mevlüt Erdinç olabilir ama arka planda Hakan Özmert takımı neye ihtiyaç duyarsa o an kurtarıcı rol üstleniyor. Oyunun her iki yönünde harikalar yaratan Hakan Özmert ikinci kez geldiği Antalyaspor’da kariyerinin adeta zirvesini yaşıyor. Diğer yandan son haftalardaki bir hazine de Serdar Özkan oldu. Bitti bitiyor derken, küllerinden doğar misali takımın performansını üst seviyelere çıkaran önemli isimlerden biri haline geldi. Defansta Salih Dursun adeta bir dinamo gibi takım savunmasında önemli işler çıkarıyor.

Son galibiyet, spor kamuoyunda ve puan tablosunda yeniden Antalyaspor’u zirveye taşıdı. Dolayısıyla galibiyette emeği geçen taraftar gruplarımızın deplasman performansı da takımı pozitif yönde etkiledi. Bülent Korkmaz, yedek kulübesinde yer alan oyuncularından inanılmaz işler çıkartıyor. Onun futbol zekası gerek oyun içinde gerekse kulübede önemli avantajlar sağlamaktadır. Sezon başından bugüne hiç beklenmedik oyunculardan böylesine sürdürülebilir performansı kimse beklemiyordu. Bu nedenle elinde dinamiklerden en iyi şekilde yararlanan hazine avcısı Bülent Korkmaz’dır.

Sezonun bitimine iki maç kala son deplasman olan Malatya’ya bu kez otobüs sıkıntısı çekmeden yerel dinamiklerin harekete geçmesini bekliyoruz. Buradan Antalyaspor’a gönül bağı duyanların dikkatine; maç sadece sahada değil, tribünlerin coşkusuyla kazanıldığını unutmamak gerekir. Yeri geldiğinde Antalyasporluluk değil, ihtiyaç duyulduğunda Antalyasporluların takımına sahip çıkmasını bekliyoruz.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum