Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Reçete revizyon

13 Kasım 2019 - 00:01

Antalyaspor son zamanların en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Özellikle Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ilk döneminde yaşadığı sıkıntılarına benzer bir dönemin yeniden eşiğinde yer alıyor. Başkanın takımına olan aşırı güveni, son haftalarda büyük çöküşü hazırladı. Çünkü oyuncularla yönetim arasında gözle görülür derece iletişim yok. Teknik anlamda sahada hiçbir şey görünmüyor. Basit goller yeniliyor, ileride pozisyonlar beceri eksikliğine kurban gidiyor. Takım neresinden tutulsa elimizde kalıyor ve camia olarak hepimizi derinden üzüyor. Çözüm için herkesin birlik olması gerekirken, yönetim-oyuncu-teknik ekip tarafından bir türlü sinerji oluşturamadı. Taraftar ise, her maça kazanma umuduyla geliyor maç sonunda haklı olarak isyan ediyor. Taraftar her zaman haklı değil ama gösterdiği sabrı ve özveriyi göz etmemek gerekiyor.
Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile devam edileceği noktasında herhangi bir soru işareti kalmadıysa gelecek maçlarda oyuncular yönetim tarafından motive edilmeli. Bülent Korkmaz hayati derecede önem seviyesine sahip hatalarında ısrar etmemesi gerekir. Mesela Charles, Diego ve Chigo takımın savunma iskeletini oluşturuyor ve hata yapma riskleri yok. Öyleyse onları en hata ile birlikte oynamaları yönünde daha çok işe yaramaktadır. Saha dışından bir gözle takımın eksiklerini saptamak çok zor olmasa gerek…
Bireysel hatalara artık kimsenin tahammülü yok. Olmuyorsa genç oyuncuların yerine alternatif isimler yeniden motive edilsin. Çünkü hemen hemen her maç farklı felaket senaryoları göze çarpıyor. Takımda mücadele namına hiçbir etkinlik görünmüyor. Gençlerden illa ki fayda sağlanmak isteniyorsa, maçın belirli bölümlerinde süre almaları gerekiyor. Madem milli takım arası beyaz bir sayfa açılacak o halde kadroda revizyon şart koşulmalıdır. Daha açık belirtmek gerekirse, Bahadır, Doğukan artık ilk on bir başlaması takıma zarar veriyor. Keza Diego kaptan olarak daha çok sorumluluk almalı ve oyun kurma becerisiyle de takıma destek olmalıdır. Savunma oyuncularının hücumda verimliliği yok denecek kadar az. Bülent Korkmaz ve ekibinin kredisi sonsuz değil, ama oyuncular da özel yaşantısına dikkat etmeliler. Antalya kimse için yan gelip yatma yeri değildir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum