Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Üçlük Gol

17 Nisan 2019 - 00:01

Antalyaspor çok önemli bir maçta Kasımpaşa karşısında üç puanlık galibiyeti tek golle aldı. En çok gol atan Doukara’dan yoksun bir maçta şüphesiz gol yollarındaki sıkıntı ön planda yer alırken, üç puan değerindeki üçlük gol organizasyonu Antalyaspor severleri ziyadesiyle memnun etti.

Antalyaspor’un sezon ortasından bugüne aldığı ikinci galibiyetle takım biraz olsun rahatladı. Ancak kalan maçlar göz önünde bulundurulduğunda çok konumda bulunan 10 takım için durum pek rahat değil. Çünkü Antalyaspor şu anki konumunda Avrupa Kupası hesapları yapabileceği ligden düşme riski bile matematiksel olarak bulunuyor.

Kasımpaşa karşısında Antalyaspor 10 kişi kaldığı ana kadar epey oyunun kontrolünü sağlamıştı. Ancak eksik kaldığı andan itibaren savunma ağırlıklı oyun anlayışı nedeniyle rakibin ataklarını en iyi şekilde karşıladı. Özellikle yan toplardan etkili olmaya çalışan rakibe fırsat tanımadı. Toparlanan bir rakip karşısında savunma anlayışının özverili katkısı takımı galibiyete taşıyan en büyük etken oldu.

Chico eksi ve artılarıyla maçın kaderini belirleyen oyuncu oldu. Golün pozisyonunu enfes bir pasla hazırladı ve ardından kısa bir süre sonra yaptığı gereksiz hareketle takımını eksik bıraktı. Amilton geçtiğimiz maçlara nazaran goldeki asisti ve maç içindeki katkısıyla ön planda yer aldı.

Maç genelinde takım savunması anlamında Antalyaspor’un önemli sınav verilen maçlardan biriydi. Burada kazanılan üç puandan daha da önemlisi takım savunması anlamında ortaya koyulan çaba yadsınamaz.

Antalyaspor E-spor ekibinin başarılarından dolayı maç önü madalya takdimi hem kulübün pazarlama hem de oyuncuların elde ettiği şampiyonluk bakımından önemli bir jest oldu. Antalyaspor her alanda olduğu gençlerin ilgi odağı dijital dünyadaki varlığını söz konusu kazanımlarla ispatlamış oldu.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum