Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Yivli Arma sevgisi

03 Temmuz 2020 - 00:01

            Antalyaspor dün itibariyle 54 yaşına girdi. Geleneksel Antalyasporlular günü de 7 Temmuz’da pandemi sebebiyle evlerde kutlanacaktır. Temelleri Atilla Vehbi Konuk ve Suphi Türel tarafından atılan Antalyaspor sevgisi günümüzde yediden yetmiş yediye kitlelere ulaştı. Futbol başta olmak üzere amatör branşlarda faaliyet gösteren kulüp, topluma sporu sevdirmeyi ve taraftar olmayı teşvik etti. Yerelden önce bölgesele sonra ulusala daha sonra da uluslararası vizyon kazandıran marka değerine ulaşan Antalyaspor birçok başarıyı kulüp müzesine taşıdı ve taşımaya devam ediyor.
            Küçük yaşlardan itibaren çocukların hayallerini süsleyen Antalyaspor sevgisi son yıllarda okullardaki etkinliklerle birlikte giderek çığ gibi büyüyen ivme kazandı. Ancak çocukların stadyuma gelmesinde pandemi öncesinde ebeveynler sınıfta kaldı. Çocuklara Antalyaspor sevgisini kazandırmak için taraftarlar, yönetim çaba gösteriyor ama aynı oranda maalesef çocuklar takımlara erişemiyor. Bu noktada veliler daha çok sorumluluk alıp harekete geçmelidir.
            Antalyaspor sevgisi armasını Yivli Minare Camisi’nden alıp, renklerini ise ülkemizin bayrağından formasına gururla taşımıştır. Tarih boyunca pek çok başarısı bulunan takım şu anda yepyeni stadyumunda futbol maçlarını oynamaktadır. Avrupa Kupaları’na katılma başarısı gösteren Antalyaspor Werder Bremen’i yenmesine rağmen, galibiyet elde ettiği skor tur atlamasına engel olmuştur.
            Kuruluşundan günümüze kadar forma renginden aldığı beyazın hakkını veren bir duruşa sahiptir. Açık yürekli ve temiz bir kulüp mazisi bulunması şüphesiz hepimizin övünç kaynağıdır. Bu gurura en fazla destek olan sabırlı ve azimli centilmen taraftarların da başarısını vurgulamak gerekir. Antalyaspor’a gelen oyuncular rakip oyunculara ve takımlara saygıyı hep ön planda tutmuştur. Nitekim çıplak gözle izlediğim maçlarda şahit olduğum kadarıyla sahada oyuncuların şımarık tutumlarına hiç rastlamadım.
            Günümüzde ise, özellikle ikinci devreden sonra kulüpte oyuncular arasında neredeyse gözle görülebilecek seviyede bağ gözlemleniyor. Maç kaybetmeme serisine her geçen hafta bir halka daha ekleyen takımın coşkusu ve motivasyonunu kutlamak gerekir. Öyle ki böylesine hava şartlarında antrenmana çıkıp oyuncuların gösterdiği mücadele kulüp tarihine yakışır biçimde ilerliyor.
            Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum