Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Güveniyoruz ancak gol şart

30 Ocak 2019 - 00:01

Antalyaspor sezona başladığı gibi ikinci devreye de beklentilerin altında başladı. Fakat haftalar geçtikçe karakter koyan bir takım haline dönüştüğünden güven kazanmıştı. İkinci devrede iki hafta geride kalırken, an itibariyle transfer kısıtlaması nedeniyle takıma gelen oyuncu yok ve gerek maliyetleri gerekse de performansları dolasıyla yedi oyuncu ile ilişik kesildi. Dolayısıyla güven unsuru geçen devrenin takım kültüründen bugüne kadar epey sarsıldı. Çünkü Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz’ın elindeki kadro dinamiği mevcut şartları daha da zorlayacaktır.

İki haftadır Antalyaspor gol noktasında ciddi sıkıntılar göze çarpıyor. Forvet noktasında belki bir durgunluk var ama Doukara-Mevlüt-Drole üçlüsü sezon sonuna kadar yeterli olacaktır. Gol noktasındaki sıkıntı ise oyunu rakip sahaya taşıyan oyuncuların form düşüklüğü ve o bölgedeki oyuncuların yetersizliğinden kaynaklanıyor. Burada Zeki, Hakan, Charles üçlüsüne oldukça iş düşüyor. Ama kanatların ve forvet hattında yer alan oyuncuların da destek vermesi bir o kadar önemlidir. Ayrıca rakip sahada ayağında top saklama becerisi olan oyuncu bulunmadığından takım içinde sürekli yardımlı oyun anlayışı geliştirilmelidir. Kayserispor ve Konyaspor maçları bize ne kadar sığ ve dar kaldığımızı gösterdi. Çözüm ise oyuncuların birbirine daha çok yardım etmesi gerekiyor. Burada defans ve savunma oyuncularının oyun kurma becerisini ilerletmesi gerekir. Takımı taşıyan sorumluluk sahibi her oyuncunun, bireysel performanslarını üst seviyeye taşıması gerekir.

Orta saha ve kanatlarda daha çok performans sergilendiğinde Antalyaspor taraftarların gücünü alarak yeniden Beşiktaş’ı yenip, çıkışa geçebilir. Güçlü rakibe karşı galibiyet elde etmek için her oyuncunun çok koşması gerekiyor. Bunun için hep birlikte biz taraftarlara düşen tek görev sonuna kadar tribünleri doldurmak ve takımı desteklemektir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum