Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

ASAT Sporda kongre Tuncer yeniden başkan

01 Nisan 2021 - 00:28

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASAT’a bağlı ASAT Gençlik ve Spor Kulübü’nde kongre yapıldı. Başkanlığa tekrar Cansel Çevikol Tuncer seçildi. Hayırlı olsun diyelim.

Cansel Başkan, “Gençlere hizmet edeceğiz, gençlere spor yaptıracağız. Amacımız bu” diyor. Güzel diyor ama başkanı olduğu ASAT Spor Kulübü’nde kendisi hariç yönetim kuruluna aldığı kişilerin kaç tanesinin spor yapmış olduğunu araştırdı mı acaba, çünkü kendisi voleybol oynamıştır ve sporun ne olduğunu bilir.
Gelgelim yönetime aldıkları sporla ne kadar ilgili bu da çok önemli, çünkü sporu bilmeyen sporcuların sorununa uzaktır.
Sayın Cansel Başkan kendisine pembe tablolar sunan yöneticilerle gençliğe ne kadar hitap edebilecektir, bunu sorgulaması lazım. Ayrıca bedensel engelli kardeşlerimizden oluşan ASAT Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının yıllardır süregelen sorunları varken onların hiçbir istekleri yok diyenlere inanmaması gerek. Bu takımdaki tüm takım sporcuları bedensel engelli oldukları için asansörlü bir otobüse, sahada mücadele ettikleri yaptıkları sporun önemli bir unsuru olan ve orta kalitede olan her bir tanesinin maddiyatı 2500 Euro olan tekerlekli sandalye eksikleri var şu anda. Çünkü eski kırık dökük tekerlekli sandalyelerle mücadele etmekteler bu sporcu kardeşlerimiz. Üzerlerindeki eşofmanlar, basketbol ayakkabıları, formaları, antrenman malzemelerine ihtiyaçları mevcut ama Cansel Başkana bu takımın ihtiyaçları özellikle de yukarıda yazdığım bu ihtiyaçlar yok gibi gösterilmekte olduğuna inanıyorum.
Cansel Hanımın kendi çocukları ve tüm çocukların, gençlerin spor yapmalarını istediğini gözlemliyorum ancak bu çocukların eğitilmesi için görevlendirilen kişilerin kulüpte ve ASAT’ta yöneticilik yapanların kendi yakınları olup olmadığını araştırmasında yarar var. Çünkü aslolan bu çocukların doğru bilgilerle yetiştirilmesidir.
Yoksa işe adam yerine, adama iş olmamalı, ASAT Spor’da spor yapmaya çalışan gençlerin ve ailelerin gerçek sorunlarından habersiz yöneticilerin geçtiğimiz aylarda ASAT Spor’un lisanslı basketbol kız takımlarından bir yaş gurubunun tüm kadrosu gerçek nedenleri yerine uydurma bir neden uydurulup ASAT’ta yönetici geçinen bazılarının göz yummasıyla bir ilçe belediye takımına topluca geçtiler. Bu geçişi de ailelere mal ettiler. Halbuki gerçek, o yaş grubunu çalıştıranları uzun süredir birçok kulüple pazarlık halinde oldukları hatta geçiş yaptıkları belediyeden önce de geçen yıl daha başka bir belediyeye bu takımı geçirme durumu olduğundan Cansel Başkanın haberdar edilmemesi, bu olayı örtbas edebilmek için antrenman salonunun mesafesinin sorun olarak gösterilmesi, kopukluktan bilgisizlikten ilgisizlikten başka bir şey olmadığını gizlemeleri de durumu gözler önüne koyuyor.
ASAT Spor Kulübü Başkanı Cansel Çevikol Tuncer aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olduğundan yetki çerçevesinde ola Antalya Atatürk Spor Salonu yapımında bazı belediye bürokratlarının yanıltıcı bilgilerle oraya düşünülen ucube bir projeyi yeniden ele alacağı ve Antalya'ya gerçek anlamda bir spor salonu yapılmasına katkı yapacağına inanmak istiyorum. Sonuç olarak
ASAT Spor Kulübü’ne tekrar başkan seçilen Cansel Çevikol Tuncer'e başarılar diliyorum. Antalyalı gençlerin gerçek sporcu olarak yetişmelerine katkı yapacağına inanıyorum.
Gönlünüz dostluk ve spor dolsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum