Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Dostluk ve spor

31 Aralık 2020 - 01:04 
Gençlerimize spor yaptırma çabalarının yanısıra eğitimlerinin en yüksek seviyede olmalarını,sağlam karakterle yaşamlarını sürdürmelerinde katkı yapılmasını, yaptıkları sporda ve eğitimlerindeki hedeflerine varmak için çok çalışırken,her türlü yanlıştan kötülükten uzak kalmasını, insanlara mesafeli ve güven ölçüsünde inanmalarınıda anlayarak büyümeleri gerekiyor.
Çünkü insanlar hayatın bu gerçeklerine uymadıkları zaman hayatlarının her kademesinde zarar görmeye devam etmeleri kaçınılmaz.
Spor insanı sadece fiziksel olarak zinde tutmaz insanın kişisel gelişimine katkı yapar, hayatlarındaki hedeflerine varabilmek için çalışmanın özverinin azmin hayatı ve yaptığı işi önemsemenin kendisine olan özgüvenin dostluğun karakterinin oluşmasında da büyük bir katkı yapar.
Yıllardır her köşe yazımın dostluk kelimesinin sadece sporda değil insan yaşamında çoķ önemli bir öğe olduğunu vurgulamaya çalıştım.
Kendisine yapılan yanlışları hedef şaşırtanları gerçekleri saptıranları yalan söyleyenleri kendisine uyaran gerçek dostunu ayırt edebilmek aslında bir basketbolcu için zor olmamalı. Çünkü iyi birbasketbolcu saniyenin binde biri zamanında doğru karar verebilecek kapasitedir.
Ancak bu kadar akıl refleksi hassasiyeti gelişmesine rağmen ve kendisine gerçekleri söyleyen gerçek dostunu anlayamadığını yaşamda görüyoruz. Spor aynı yaşam gibi inişli çıkışlı bir yol, bu yolda gerçek dostun sporda ve hayatta büyük önemini unutmamamız lazım.
Akıllı sporcular insanlar kendilerini doğrular konusunda gerçekler konusunda uyaran gerçek dostlarına kulak verdikleri kadar yaşamları sorunsuz geçiyor.
2021 yılının sağlıklı huzurlu başarılı yalanların kötülüklerin olmadığı gerçek dostların olduğu bir yılının olması dileklerimle.
Gönlünüz dostluk ve basketbol dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum