Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

2 CHP'li başkan 2 farklı karar

06 Ağustos 2019 - 00:01

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 31 Mart’ta kentin anahtarını eline aldığında doğal olarak gözler kendisine çevrildi.
“Neler yapacak, ne gibi projeleri hayata geçirecek, nasıl bir kadro oluşturacak” türünden sorularla karşı karşıya geldi, geliyor.
Başkan Böcek, geçtiğimiz günlerde 100 günlük icraatlarını anlattı. O toplantıyı takip eden bir gazeteci olarak cümlelerin ‘Çalışıyoruz’, ‘Yapıyoruz’, ‘Devam edeceğiz’, ‘Sürüyor’ diye sona erdiğini belirttim. Bunun da tatmin edici olmadığını ‘Yaptık’, ‘Bitti’, ‘Sona erdi’ sözcüklerinin daha çok olması gerektiğini ifade ettim.
Göreve gelir gelmez faytonların kaldırılması konusunda ise Başkan Böcek’i alkışlamış, doğru bir adım attığını belirtmiştim. Zira hayvanlara yapılan eziyetin sona ermesi önemliydi. Benim gibi birçok kişi de Böcek’i bu davranışından dolayı tebrik etti.
CHP’li bir belediye bunu yaparken, bir başka CHP’li belediye ise tam tersi bir tutum sergiledi.
Tahmin ettiğiniz gibi Kumluca Belediyesi’nden söz ediyorum.
Bilindiği gibi önceki gün şenlik adı altında Kumluca’da ‘Karagöl Yayla Festivali’ düzenlendi. Festival kapsamında boğa güreşleri de yapıldı. Festival öncesi hayvanseverler ayağa kalktı, boğa güreşlerine müsaade edilmemesini istedi. Kaymakamlığa başvuruda bulunan Antalya Hayvan Hakları Komisyonu kararın iptal edilmesini sağladı. Bunun üzerine harekete geçen Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olmak üzere birçok kurum ve kuruluşla irtibata geçti, çıkan kararın iptal edilmesini sağladı. Geçtiğimiz Pazar günü de etkinlik ‘gösteri’ adı altında gerçekleşti.
Nereden bakarsanız bakın bu olay insanlık dışı bir vahşettir. Hayvanlara eziyet edilerek başkanlık yapılmaz. Faytonlar konusunda gösterilen hassasiyetin boğalar ve diğer canlılar için de gösterilmesi gerekir. Dolayısıyla kendi adıma bunu yapanları kınıyorum. Yapmak isteyenlere destek verenleri kınıyorum. O gösterileri izlemeye gidenleri kınıyorum.
Başkan Köleoğlu ve O’nun gibi düşünenlere bir çağrıda bulunmak istiyorum. Hizmet etmek istiyorsan insan sevgisi üzerinden yap. Bunu yaptığında buradan avuçlarımız patlarcasına seni alkışlayacağız. Tıpkı Muhittin Böcek’in atlara yapılan işkenceye son verdiği gibi. Yine tıpkı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın başlattığı ‘1 Ağustos Dünya Empati Günü’ gibi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum