Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Antalyaspor'da neler oluyor?

27 Aralık 2019 - 00:00

Antalyaspor’da alınan kötü sonuçlar yönetime yönelik tartışmaları da hızlandırdı.
Bazı eski yöneticiler ortaya çıktı, eteğindeki taşları dökmeye başladı.
Bugüne kadar başkan Ali Şafak Öztürk’e neredeyse sonsuz kredi veren taraftarlar da artık isyan noktasına geldi, eleştiri mekanizmasını devreye soktu.
Yapılan yanlış transferler, takımın şehirle bütünleşmemesi, acemi yöneticilerin görev alması, bazı futbolcular arasında yaşanan huzursuzluk gibi birçok konu şu sıralar aleni olarak tartışılmaya başlandı. Takımın puan sıralamasındaki yerine baktığımızda bu tartışmaların ve eleştirilerin haklı olduğunu görüyoruz. En acı tarafı ise tüm bu ağır eleştirilere rağmen başkan Ali Şafak Öztürk ve herhangi bir yöneticinin ortaya çıkıp konuşmaması. Olaylara duyarsız kalmaları Antalyaspor’a gönül verenlerin sinir kat sayılarını artırıyor.
Yönetimin en çok eleştiri aldığı konuların başında ise Servet Çavuşoğlu geliyor.
Ali Şafak Öztürk’ün ilk döneminde göreve gelen, gelir gelmez sınırsız yetkiyle donatılan Çavuşoğlu, o dönem aldığı primler nedeniyle hayli yıpratılmıştı. Öztürk’ün görevi bırakmasıyla, bir yılda 800 bin TL civarında prim aldığı iddia edilen Çavuşoğlu da görevi bıraktı. Ancak Öztürk ile yollarına devam etti, bir an olsun yanından ayrılmadı. Ali Şafak Öztürk’ün ikinci kez göreve gelmesi Servet Çavuşoğlu’na yeniden Antalyaspor Kulübü’nün kapılarını açtı. Adeta bir başkan yetkisiyle kulüp genel menajeri olan Servet Çavuşoğlu’nun her taşın altından çıkması camiada huzursuzluk yarattı, yaratıyor. Örneğin yapılan transferlerin Çavuşoğlu’nun oluruyla gerçekleştiği söyleniyor. Bu transferlerin takıma uyum sağlamaması, verilen yüksek rakamların adeta çöpe gitmesi haklı olarak eleştiri dozunu da artırıyor. Yine teknik heyetin rolünü üstlenerek takıma müdahale ettiği dillendiriliyor. Maç oynanırken yedek kulübedeki müdahaleleri bunu doğrular nitelikte. Yine başkan Ali Şafak Öztürk’e ulaşmanın mutlaka Servet Çavuşoğlu’nun oluruyla gerçekleştiği belirtiliyor. Başkana ulaşmak isteyen yöneticinin önce Çavuşoğlu’nu aradığı, Çavuşoğlu’nun da görüşmeyi sağladığı iddia ediliyor. Böyle bir şikayeti olan yöneticinin halen neden göreve devam ettiğini ise ayrı bir tartışma konusu. Şikayeti olan yöneticinin derhal gereğini yapması gerekmez mi?
Sadece yöneticiler mi bu evrelerden geçiyor. Elbette hayır. Bir gazeteci, emniyet yetkilisi, taraftar da şayet başkan Öztürk ile görüşmek istiyorsa mutlaka önce Çavuşoğlu’nun kapısını çalmalı. Hal böyle olunca hem başkan Öztürk, hem de Çavuşoğlu hedef oluyor.
Özetle yönetimin üzerinde bir adam yaratıldı. Maaşını yöneticilerden alan şahsın yöneticileri yönetmeye çalışması haklı olarak huzursuzluk yaratıyor. Bu konunun bir an önce çözüme kavuşması gerekir. Aksi takdirde eleştirinin dozu her geçen gün aratacak, buradan da zararlı çıkacak olan Antalyaspor olacaktır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum