Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Hak aramak ne zaman suç oldu?

03 Aralık 2020 - 00:01 
Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçından sonra gündemimiz yeniden Antalyaspor oldu.
Öncelikle takımın son haftalarda iyi oynamadığını, yönetim ve futbolcuların görevini tam anlamıyla yapmadıklarını dile getirdik.
Sonrasında hakemlere dikkat çektik.
Antalyaspor’un son haftalarda oynadığı maçlarda ama bilerek, ama bilmeyerek ciddi bir haksızlığa uğradığını yazdık.
Bunu da birkaç örnekle dile getirdik ve yönetimin Futbol Federasyonu nezdinde girişimde bulunması gerektiğini de özellikle vurguladık.
Antalyaspor yönetimi de yaşananlara dikkat çekerek sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.
Açıklamasını tane tane ve birkaç kez okudum.
Yazının hiçbir yerinde hakaret yok.
Tamamen yaşanan süreci anlatmış ve bunu yaparken de gayet iyi bir dil kullanılmış.
Yani hak aramak var yazıda.
Sen misin hak arayan!
VAR hakemi Özgüç Türkalp’in MHK’den telefon alıp ‘Doğru karar verdin seni kutluyoruz’ mesajını almış mıdır iddialarını araştırması gerekirken TFF, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ü hedef alıyor. Yetmiyor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilerek ‘ses çıkarma’ denilmek isteniyor.
Ne zamandan beri hak aramak suç oldu?
Antalyaspor Başkanı ile uğraşacağına çuvalla para verdiğin, bütün teknolojiyi ayaklarına serdiğin hakemlere kuralları öğret bence. Ara tatillerde otellere yine çuvalla para verip eğitimden geçirdiğin hakemlere ‘Niye böyle oluyor?’ diye hesap sor. Ondan sonra gel hak arayanlara söz söyle.
Futbolu bilen herkes Antalyaspor’un Erzurumspor maçında haksızlığa uğradığını söylüyor. Bu maçta belki direkt hedef Antalyaspor değildi. Ama Erzurumspor’un korunup kollandığı açıktı. Erzurumspor cephesinin maç öncesi sosyal medyada yaptığı yaygara sonuç verdi diyebiliriz. Uzun lafın kısası sesi gür çıkan amacına ulaşmıştır ve olan da Antalyaspor’a olmuştur. O halde Antalyaspor camiasının da yapması gereken ses çıkarmaktır. Yönetim gibi camianın diğer organları da çalışıp yaşam savaşı veren takımlarının hayatta kalmasını sağlamaktır.
Son bir not.
Merkez Hakem Kurulu, Süper Lig’in 11. haftasını yönetecek hakemleri açıkladı. Futbol kamuoyu tarafından büyük eleştiri alan Erzurumspor-Antalyaspor maçının hakemi Ali Şansalan’a görev verilmedi.
Bu bile Antalyaspor’un haklılığını ortaya koymak için yeterli bir sebep değil midir?
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ertuğrul AYKIN
    1 ay önce
    Sevgili kardeşim şifa çiçek malesef antalyasporumuzun TFF de bir lobisi yok! Bugüne kadar yapılan haksızlıklara hep sustu yöneticiler! Şimdide TFF susturuyor! Olay bu kadar basit! Yediğimiz kırmızı kartlara bir baksana! Bu kartları 4 büyüklerden hangisine gösterirler? VAR sistemi kimler için var ? Sezon başında kim şampiyon olacak! Kim küme düşecek herşey belirlenmiş gibi geliyor bana! 4 büyükleri şampiyonluk potasında tutmak için her şeyi yapıyorlar! Biz ne söylesek boş onlar yine bildiklerini yapacaklar!