Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Tita'ya veda

23 Kasım 2019 - 00:02

Antalyaspor’da uzun yıllar oynayan, kırmızı beyazlı formayı terlettiği dönem başarıdan başarıya koşan, bununla da yetinmeyip rekor üstüne rekor kıran Sidney Cristiano Dos Santos Tita’nın futbola veda ettiğini duydum. Haberi alınca duygulandım, geçmişe gittim. Mumla aradığım o parlak dönemi hatırlayınca Tita ile ilgili kaleme aldığım bir yazım aklıma geldi. Ben de O futbol dâhisine 16 Mart 2010 yılında yazdığım yazıyla veda etmek istiyorum. Keyifli okumalar;
 
Tecrübe…
İstikrar…
Tutku…
Azim…
Bu dört kelimenin baş harfleri yan yana geldiğinde Antalyaspor’un baş aktör oyuncularından ‘TİTA’ ismi ortaya çıkıyor.
Antalyaspor’un Ankaraspor’dan kiralık olarak aldığı Tita, gerek geçen sezon, gerekse bu sezon üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.
Geçtiğimiz Pazar günü Sivaspor maçında ortaya koyduğu futbolla herkesi kendine hayran bırakan deneyimli futbolcunun alınan galibiyette büyük emeği var.
Tecrübesini sürekliliğiyle birleştiren, yaptığı işten zevk alarak azmini ortaya koyan Brezilyalı oyuncu, Sivasspor maçında gönülleri bir kez daha fethetti.
Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Tita’nın alınmasını istediğinde şahsen fazla bir anlam verememiştim. Bu oyuncuda neden bu kadar ısrar edildiğini merak etmiştim. Ancak kiralandığı ilk sezon sergilediği futbolla beni yanıltmıştı. Sözleşmesi gereği yeniden Ankaraspor’a gittiğinde, bu oyuncunun tekrar alınması gerektiğini herkesten çok ben istedim. Birçok konuda iyi işlere imza atan yönetim, büyük bir uğraş sonucu Tita’yı Antalyaspor’a yeniden kazandırdı. Sorun çıkarmadan, sahaya çıkıp sadece futbolunu oynayan, bunu yaparken de taraftarlara büyük mutluluklar yaşatmayı ilke edinen Tita, bugüne kadar aldığı parayı anasının ak sütü gibi hak etti. Antalyaspor’da şu anda parasını hak etmeyen futbolcu bulamazsınız. Hepsi sahaya çıkıp kahramanlar gibi mücadele ediyor. Bunun da mimarı yönetimdir. Kısacası, Antalyaspor’da işler rayında gidiyor. Bu yönetim böyle devam ettiği sürece Antalyaspor’un geleceği aydınlık olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum