Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Antalya'nın iki incisi

21 Ocak 2021 - 00:01

 1930'lu yılların başında yapımına başlanan 1941 yılında Antalya Valisi Haşim İşçan tarafından modernize edilerek yaptırılan, daha sonraki yıllarda Antalya valililerinden, Antalya belediye başkanlarından hep katkı alarak daha da güzelleşen, dünyada denizle birleşen ender parklardan biri olan Karaalioğlu Parkı Antalya'nın önemli simgelerinden görüldü.
1960'lı yılların ortasında parkın girişinin önüne yapılan Atatürk Spor Salonu Karaalioğlu Parkı’na takılan bir inci gibi oldu. Atatürk Spor Salonu o dar yapısında ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yaptı. Türkiye'de salonda yapılan tüm spor federasyonlarının şampiyonalarını Antalya Atatürk Spor Salonu’nda yapmak için birbirleriyle yarıştıkları unutulmamalı. Türkiye'nin değişik takımlarında ve milli takımlarımızda oynayan binlerce üst düzey sporcu Antalya Atatürk Spor Salonu’nda severek, isteyerek müsabakalarını yaptılar. Atatürk Spor Salonu arka bölümünde güreş salonu, hemen yanında jimnastik salonu, yan tarafında bulunan birisi dikey, birisi yatay açık basketbol sahası ile on binlerce gencimizin spor yapmaları sağlandı.
Ailelerin gönül rahatlığı ile çocuklarını gönderdiği bir konumda olması değerini daha da arttırmıştır. Antalya Atatürk Spor Salonu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün proje kapsamında ülkemizde 13 adet olmasına rağmen konumuyla ve bakımıyla benzer salonların kat kat üzerinde organizasyon alan birçok şampiyonanın gerek ülkemiz gerekse dünya televizyonlarından milyonlarca insana ulaştırılırken dolaylı olarak Antalya'nın tanıtımı yapıldı.
Üzerinde durulması gereken önemli bir detay da ulusal ve uluslararası şampiyona için Antalya'ya gelen sporcu, idareci, şampiyonanın hakemleri, basın mensubu hatta taraftar gurupları Atatürk Spor Salonu’ndaki antrenman ve müsabakaları öncesi ve sonrasında mutlaka salonun hemen yanından Karaalioğlu Parkı’nı gezmiş, Antalyalıların milador dediği, parkın denizle birleştiği yerden Akdeniz’in incisi Antalya'ya bir kere daha aşık olmuşlar ve hayatlarının sonraki bölümlerinde Antalya'ya turist olarak gelmişlerdir. Başta Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi sayın Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Muhittin Böcek ve Antalya tanıtım kuruluşları, başta ATSO ve yüzlerce sivil toplum kuruluşu Antalya'yı bütün dünyaya hiçbir masraf yapılmadan tanıtmada önemli bir birleşim olan Antalya Atatürk Spor Salonu ve Karaalioğlu Parkı’nı eski halleriyle modernize olarak kalmasında rol oynamalı.
Gönlünüz dostluk ve basketbolla kalsın.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum