Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Kılıçdaroğlu, Böcek ve işten çıkarmalar

11 Mart 2020 - 00:01

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne sayılı saatler kala Antalyalıları üzen şok bir haber gündeme bomba gibi düştü.
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel döneminde Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) Sorumlusu olarak görev yapan Alev Aslangiray’ı maalesef 38 yaşında kaybettik.
Alev Aslangiray’ı ölüme götüren süreç günlerdir Antalya kamuoyunun gündeminde.
Peki neden bu olay hâlâ gündemde?
Alev Aslangiray, Muhittin Böcek’in başkan olmasından sonra hayli zorlu bir süreç yaşadı.
Önce Gazipaşa’ya göreve gönderildi. Sonra 31 Aralık’ta sözleşmesi yenilenmedi. Tabi dava açmaması için sürekli olarak oyaladılar. Dava süreci geçince de deyim yerindeyse kapıyı gösterdiler. Hal böyle olunca Alev Aslangiray işsiz kaldı. Yeni bir ev aldığı için de ciddi ekonomik kriz yaşadı. Üzüntü ve strese kalbi dayanmadı, aramızdan ayrıldı.
Yaşananlardan sonra oyuncu Müfit Kayacan, CHP’li Muhittin Böcek’in sürgüne gönderip sonra işten çıkardığı Alev Aslangiray’a büyük haksızlık yaptığını söyledi. Kayacan, “Alev’e adil davranılmadı. Muhittin Bey’i eskiden beri tanırım. Özel kalemine ‘Alev’in kalemini kırmanın vebali büyük olacak’ diye çok kez mesaj bıraktım ama bana dönüş yapmadı. Sanki bugünleri hissetmişim” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Müfit Hoca’nın bu söyleminden sonra göreve gelen başkan Muhittin Böcek’e yaptığım iki uyarım aklıma geldi.
İlki 27 Mayıs’taydı. ‘Ulaşılamayan bürokratlar’ başlığıyla çıkan yazımda Başkan Böcek’in bu konuya eğilmesi gerektiğini belirtmiştim. Tabi yazdığımızla kaldık, Böcek bildiğini okudu.
Sonrasında 16 Aralık’ta ikinci bir yazı kaleme aldım. ‘Böcek’e ikinci uyarı’ başlığıyla çıkan yazıda ise kamuoyu Başkan Böcek ve ekibine ulaşamamaktan şikayetçi. Bu şikayetler günden güne yüksek sesle dillendirilmeye başlandı uyarısı yaptım. Uyarı sonrası birçok kişi arayıp “Kalemine sağlık” diyerek doğru bir tespitte bulunduğumu söyledi.
Maalesef Müfit Kayacan Hoca’nın söylediği gibi, benim de iki kez gündeme getirdiğim ‘Ulaşılamama’ durumu Büyükşehir Belediyesi’nde hâlen devam ediyor. Üzülerek belirtmeliyim ki yakın zamanda çözüm bulacak gibi de gözükmüyor. Zira bürokratlar Antalya’ya nasıl hizmet ederim değil de nasıl rahat ederim havasında. Şayet uyarılar dikkate alınmış olsaydı bugün belki Alev Aslangiray yaşıyor olacaktı.
Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi yaptığı bir açıklamaya dikkat çekmek istiyorum. Ne demişti Kılıçdaroğlu? “CHP’li hiçbir belediye işçi çıkarmayacak.”
Maalesef Muhittin Böcek yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi buna uymadı ve işçi kıyımı yaptı. Alev Aslangiray da kapının önüne koyulan onlarca personelden biriydi. Üstelik de tüm ailesi CHP’li olmasına rağmen Böcek, bunu yapmaktan çekinmedi.   
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • uğur mım
  7 ay önce
  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar. yönetici oldu ülkede. Antalya hak etti bu adamı. inanılır gibi değil asat tam kadro nasıl görevde anlamış değilim. hakkımızı yiyenler şimdi biz gerçekte chpliyiz yada böcek beyde chpli değil zaten iyi partili diyor. anlamadım bakalım ne olacak.
 • sürgün
  10 ay önce
  merhaba şifa bey, ben yazıya yorum olarak değil de size ulaşamadığım için vuradan yazmak gereği duydum. bende yönetim değiştikten sonra antalya büyükşehir nelediyesinde sürgün edilenlerden biriyim. korana salgınana kadar bir sorun yoktu fakat şimdi ailem antalya merkezde bende 150km uzaklıkta bir ilçede, boşandığım için çocuklarım ve eski eşim, 65 yaş üstü olan annem ve babam antalya merkezdeler. şimdi onların ihtiyaçlarını karşılayacak bu süreçte yanlarında olacak çok kişi yok. bende sürgünde onlara birşey olursa endişesi yaşıyorum. kaldı ki kendime büyük yemin ettim onların başına birşey gelirse sürgün olamama sebep olan kim varsa hesabını kendi çapımda soracağım. ama devletin cezaevlerinde ki suçluları bile salıverdiği bu günlerde sayın Muhittin BÖCEK biz sürgünler için bir af düşünürmü diye umut ediyorum. bunu da sizin kendisine sormanızı rica ediyorum. çalışmalarınızda başarılar dilerim.