Geleceğinizi siz belirleyin
Reklam
Reklam
Umut Özen

Umut Özen

Geleceğinizi siz belirleyin

09 Ağustos 2019 - 00:01

Vatandaşın siyasetle, siyasetçiyle ilgilendiği yok. Günümüzde artık herkesin bir sosyal paylaşım sayfası var. Gündemleri birbirini hiç tutmuyor.
Siyasetçi halkın sorunlarıyla uğraşmak yerine birbirleriyle atışıyor. Vatandaş ise onlara bakıp geçiyor.
Boş bırakmamak gerekmez mi!
Hani, kızını dövmeyen dizini döver veya kızın başını boş bırakırsan ya davulcuya kaçar ya zurnacıya derler ya, o misal. Siyasetçilerimizi de boş bırakmamak gerek. Vatandaşlara, milletvekillerimizi tanıyor musunuz diye soruyorum. Siyasetle ilgisi olsun veya olmasın, hiçbiri Antalya’nın milletvekili 3 veya 4’ten fazla isim sayamıyor. Bir tek isim bile söyleyemeyenlerin sayısı da oldukça yüksek.
Yani Antalyalı kendi kaderleri ile oynayan kişileri tanımıyor. En çok tanınanlar belediye başkanları. Özellikle yeni seçilmiş belediye başkanları daha çok takip ediliyor.
Vatandaş, sokağına, caddesine,  mahallesine, köyüne, kasabasına, ilçesine ne yapılacak merakla bekliyor. İnanıyorum ki bir çok ilçe belediyesi bir taraftan borç ödemesi yaparken, hayata geçirecekleri yatırımların üzerinde de çalışıyordur. Beş yıl çabuk gelir geçer. Halkın rahatı ve mutluluğu için ne gibi yatırımlara imza atılacak ben de merakla bekliyorum.  
Konumuza geri dönelim hiç kimseye, “siyasetle mutlaka ilgilen, bununla uğraş” demiyorum.
Ama.. Vatandaş, kendisini yönetenleri ve görevlerini yapıp yapmadığını bilmeli.
Bilmeli ki her seçimde şu soruyla muhatap olmamalı. Kaderinizi siz mi belirleyeceksiniz, yoksa onlar mı? Hangisini tercih edersiniz? Hem genel hem de yerel seçim bitti.
Yöneticilerinizi iyi izleyin. Geleceğinizi siz belirleyin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum