Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Basketbol harika

08 Ocak 2021 - 22:24 
 
Son köşe yazımda hentbolu işlemiştim, “Hentbol güzeldir” demiştim. Hentbol güzel ise basketbol harika. 07 Basketbol kadınları sayesinde Antalya’da.  Zorlu Urla maçını keyifle izleme imkânım oldu. Rıza Darendelioğlu ve Çağdaş İlgöz hocalar iyi ve oturmuş bir takım yarattılar. Bunun meyvesini yemek hakları artık.  Güçlü Urla maçında kötü oyun sergileyerek bile kazanan takımı kutluyorum. Maçta en çok göze çarpan oyuncumuz Dilara Tolgar, bu sezon takıma gelen Dilara Tolgar’dan beklentimiz yüksekti ve bu maç kendini gösterdi. Meryem Gültekin kötü oynayarak bile takıma sahip çıkıyor, kazanmayı hiç aklından çıkarmıyor. Salon sporlarında yedek kulübesi çok önemlidir. Ne kadar güçlüysen o kadar söz sahibisin kazanmakta. Bahar Kocaoğlu maçın yıldızı. Hiç oyuna girmedi, belki rahatsızlığı vardı. Ancak sahadaki arkadaşlarına ve takıma sürekli destek oldu ve alkışladı. Tebrik ediyorum Bahar Kocaoğlu’nu bu örnek davranıştan dolayı.
O7 Basket hafta arası maçında Düzce deplasmanında çok iyi takım oyunu oynayarak yeni transferleri
ile güçlenmiş Düzce’yi rahat geçti. Takım olarak iyi performans gösteren ekipte NİRRA FİELDS 48 sayı atarak 7 maçta toplam 238 sayıya çıkmış oldu. Kanada milli takımın da oyuncusu olan Nirra’nın en yakın takipçisi ancak 150 sayı atabilmiş. Tüm istatistikleri alt üst eden Nirra Fields ligi domine edecek gibi duruyor. 10 Ocak saat 14:00 da kendi salonunda Menemen ile oynayacak olan 07 Basket tüm maçları TBF YouTube kanalından canlı yayınlanmakta, izlerken keyif alırsınız. Rıza Darendelioğlu hocamız bu takımı şehre, Antalya basketboluna entegre etmeli. Antalya’da yaşayan basketbol duayenlerini sırayla maçlara davet etmeli. Birlikte daha güzel olacaktır şampiyonluk.
 Basketbolla ilgili en güzel gelişme ışıklar ATATÜRK Spor Salonu Antalya Büyük Şehir tarafından tekrar basketbolun hizmetine kavuşması için çalışmaların başlamasıdır. Çok kulüp gelmek istemekte ANTALYA’ya basketbol takımı olarak. Ancak solan yetersizliği kamusal destek bulamamaları, geciktiriyor. Antalyaspor’un ekonomik güçlüklerini yenerek Nisan ayında tekrar bir yapılanma içinde olduğunu duymakta çok sevindirici.

İLK KUPA
Tur bile atlamazdık basketbolda Avrupa kupalarında. Koraç kupasını kazandı 1996 yılında EFES PİLSEN. O zaman inanılması güç bir başarının  kitabı çıktı. Bulması zor şimdilik ancak mutlak edinilmesi gerekiyor. Benim bildiğim dört Antalyalı var bu takımda ve kitapta. Efsane Başkan rahmetli ÇETİN ÇEKİ, öncü büyük Koch AYDIN ÖRS, menajer rahmetli DOĞAN HAKYEMEZ, Sporcu VOLKAN AYDIN.   Rahmetli olanları minnetle anıyor. Aydın hocama ve Volkan’a uzun ömür diler ve saygılar sunarım.
Sağlıkla ve sporla kalın
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum