Reklam
Reklam
Gülsen YAVUZ

Gülsen YAVUZ

Doktorlar Eğitim İçin Söylüyor

22 Şubat 2020 - 00:01

İskender Ozan Toprak yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde “Doktorlar Eğitim İçin Söylüyor.” 14 Mart 2020 Antalya Atatürk Kültür Merkezi
Solist Sümer Ezgü
 
Türkiye’nin dört bir yanında çalışan hekimlerden oluşan 70 kişilik koro, tüm geliri eğitim hayatında maddi zorluk yaşayan öğrencilere burs olarak bağışlanmak üzere Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na (KAHEV) aktarılacağı konserde, müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak. Antalya Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda 14 Mart Tıp Bayramı’nda düzenlenecek konser, müzik çalışmalarını halen Avustralya’da sürdüren İskender Ozan Toprak yönetimindeki 45 kişilik senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleştirilecek. Görsel bir şölen olarak da planlanan konserde, birbirinden yetenekli müzisyenlerin tınılarına, nağmelerin yanı sıra, sahneye kurulacak dev ekranlardan yansıtılacak büyülü görüntüler eşlik edecek. Geleneksel halk müziğinden seçilmiş zengin bir repertuarla dinleyicilerin karşısına çıkacak olan hekimler korosu ve senfoni orkestrasına solist olarak değerli sanatçı, derlemeci, besteci ve yorumcu Sümer Ezgü eşlik edecek. Konserde yer alan sanatçıların hiçbir karşılık beklemeden gerçekleştirecekleri bu Anadolu, gelecek ve umut dolu müzik ziyafetinde buluşmak dileğiyle.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) hakkında bir sosyal medya platformunda, Türkiye’nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekimin bir araya gelerek maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye destek vermesiyle başlayan iyilik hareketi, 2018 yılının son günü “KAHEV–Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı” olarak resmileşti. Türkiye’nin kültürel, bilimsel ve soysal gelişimine hizmet vermek amacıyla faaliyetlerini devam ettiren KAHEV, bugün bin dolayında çocuğumuza düzenli burs sağlamanın yanında devlet okullarına kütüphane ve laboratuar kurulumu, okul yenilemeleri, kırtasiye yardımları gibi çok sayıda eğitime destek projesini hayata geçirmektedir. KAHEV’in gerçekleştirdiği faaliyetler hakkındaki bilgileri Vakfın web sitesi ya da sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.


 
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Aysu Akbarova
  1 ay önce
  Biz birlikte güçlüyüz. Ve daha nice güzel işler başaracağız. Kaleminize sağlık...
 • Efsun Şenyüz
  1 ay önce
  O konserde bende bir hekim korist olarak ,KAHEV e destek olmak isteyen sanatsever dostlarimizla güzel bir akşam geçirmek için bekliyor olacagim.Size de kosenizde bizimle aynı duyguları paylaştığınız icin teşekkür ederim.
 • Huriye Keleş
  1 ay önce
  Güzel yazınız için teşekkürler. Yüzlerce öğrenciye umut olmak için 14 Mart 2020'de görüşmek üzere...