Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Halil Demir

Halil Demir

Bayındır Mahallesi'ne yakışanı yapalım

25 Şubat 2021 - 00:01

 


Bu haftaki yazımı Muratpaşa ilçesi Bayındır Mahallesi’nde ikamet eden bazı kişilerin anlattıklarına ayırmak istiyorum.
Bayındır Mahallesi’nde boş alan olarak bulunan yerler itici görüntüler vermeye devam ediyor. Bahsettiğim alanlar 322. Sokakta bulunuyor.
Bu sokak yakınında Sosyal Bilimler MYO yanında Salı Pazarı kuruluyor. Salı günleri pazar olarak değerlendirilen bu yer, diğer günlerde çocukların oyun alanı oluyor. Geniş bir alanın çocukların bisiklet ve top oynaması için de kullanılması güzel bir durum.
Ancak bazı zamanlarda, 5-10 otomobil ve içerisindekilerin zaman geçirdikleri yere dönüşüyor. Burada saatlerce araç içerisinde durmak ancak manzara ile güzel olabilir. Bu yerin manzarası boş alan, apartman ve birkaç gecekondu. Araç içerisinde alkol alanlar görülüyor. Çocuklar ve onları bekleyen anneleri için kötü bir örnek. Yakışmıyor…
Salı Pazarı’ndan Pınar Caddesi’ne kadar olan bölge, 322. Sokağın kuzeyi ile çevre yolu arasında kalan kısım, tamamıyla boşluk. Burada Eski Orman Bölge Müdürlüğü lojmanları olarak bilinen iki adet de boş bina var.
Mahalle sakinleri, bu binalarda geceleri konaklayanların olduğunu söylüyorlar. Terkedilmiş binalarda barınacak yeri olmayanlar kalabilir. Söylenenlere göre kalanların görüntülerinden, uyuşturucu bağımlısı olma ihtimalleri yüksek.
Aynı alan içerisinde molozların toplandığı ve sevk edildiği, kağıt ve eski eşyaların biriktirildiği başka kısımlarda yer alıyor.
Bu bölgede akşam saatlerinden itibaren yaya olarak gidip-gelme trafiği artıyor. Bazen yaklaşan araçların kısa süreliğine durduğu ve hareket ettiğine şahit olunuyor. Acaba bir alış-veriş olabilir mi?
Bayıdır Mahallesi artık Antalya’mızın merkezinde bulunuyor. Böyle bir alanın sahipsiz ve terkedilmiş görüntüsü rahatsızlık verici. Geçtiğimiz günlerde apartman girişlerindeki demir kapıların kanatlarının söküldüğü görülmüş. Hırsızlık olayları da yaşanıyor.
Mahalle sakinlerinin boş, terkedilmiş bu alandan rahatsızlığının giderek arttığı söylenebilir. Bayındır Mahallesi Muhtarlığı, Muratpaşa Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Valiliği’nin bu alan ile ilgili yapacaklarının olduğuna inanıyorum.
Bölgede yaşayanlar mülk sahipleri ile görüşülmesini istiyorlar. Bina, okul, hastane ya da başka bir amaç için kullanılacaksa değerlendirilsin, eğer olmayacaksa Belediye tarafından yeşil alana çevrilsin istiyorlar.
Lütfen Bayındır Mahallesi’ne yakışanı yapalım.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum